reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zniszczenie masztu telefonii komórkowej - apel PIIT

dodano: 2022-04-13 17:37 | aktualizacja: 2022-04-16 20:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PIIT

PIIT logo 2022 360px Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji apeluje o zdecydowane działania wobec przestępców zagrażających działaniu infrastruktury telekomunikacyjnej, szczególnie tej dla 5G. Przypomnijmy, że niespełna 2 lata temu, tuż po wybuchu pandemii, byliśmy świadkami agresji skierowanej przeciwko masztom telekomunikacyjnym. Przypadki podpaleń masztów w Polsce i Europie pokazały wówczas, jak wiele złego może przynieść obojętność na szerzącą się dezinformację. Fake newsy o 5G i szkodliwym wpływie pola elektromagnetycznego w dużej mierze rozprzestrzeniają te same grupy, które udostępniają nieprawdziwe treści na temat szczepionek oraz rosyjskiej inwazji w Ukrainie - to rosyjskie boty i trolle.

PIIT
Stacje Bazowe Bezpieczne Pod Kontrolą PIIT 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku kwietnia 2022 r. ponownie mieliśmy do czynienia z bezpodstawnym atakiem na infrastrukturę zapewniającą milionom Polaków codzienny kontakt oraz poczucie bezpieczeństwa.

Celowe zniszczenie masztu telefonii komórkowej znajdującego się między Gołubiem a Sikorzynem w gm. Stężyca sprawiło, że bez kontaktu oraz, co najważniejsze, bez dostępu do systemów ratunkowych, pozostało wielu okolicznych mieszkańców.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji apeluje do Rządu oraz organów ścigania o zdecydowane działania w związku z kryminalną działalnością zakłócającą funkcjonowanie technologii, od której zależy życie i zdrowie obywateli, a także funkcjonowanie Państwa oraz ewentualne zmiany w kodeksie karnym, które zaostrzyłyby wysokość kar za ten czyn, np. poprzez podniesienie dolnej granicy z 6 do 12 miesięcy pozbawienia wolności (art. 254a kk). Do właścicieli platform społecznościowych oraz mediów apelujemy z kolei o wsparcie w edukacji oraz podjęcie stanowczych kroków przeciwko stronom internetowym oraz autorom szerzącym dezinformację.

„Zamach na urządzenie infrastruktury”, a za taki należy uznać działanie nieznanych póki co sprawców, jest nie tylko moralnie niedopuszczalny oraz skrajnie nieodpowiedzialny, ale też zagrożony karą nawet do 8 lat więzienia wraz z odpowiedzialnością za negatywne następstwa, które może wywołać.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zachęca do czerpania wiedzy ze sprawdzonych źródeł oraz weryfikowania udostępnianych treści, zarówno przez użytkowników, jak i właścicieli popularnych platform.

W związku z licznymi fake newsami w temacie oddziaływania pola elektromagnetycznego na człowieka i środowisko, PIIT przygotował 10 kluczowych faktów, wskazujących na to, że wszystkie stacje bazowe powstające na terenie naszego kraju są pod kontrolą właściwych organów i jako takie są w pełni bezpieczne.
 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...