reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ostry dyżur” w kanale Warner TV

dodano: 2022-04-18 01:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV „Ostry dyżur” W poniedziałek, 18 kwietnia br. o godz. 17:10 w kanale Warner TV wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu amerykańskiego serialu „Ostry dyżur” („ER”). W produkcję serialu „Ostry dyżur” zaangażowany był m.in. Steven Spielberg. Twórcy oczekiwali sukcesu, ale mało kto spodziewał się, że tytuł stanie się międzynarodowym fenomenem i podbije serca widzów pod każdą szerokością geograficzną. Teraz kultowa produkcja o losach lekarzy z Chicago pojawi się w Warner TV. Premiera 1 sezonu odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia br. o godz. 17:10.

Warner TV „Ostry dyżur”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pukanie do drzwi wybudza ze snu lekarza, który skrył się w pustej sali operacyjnej na długo wyczekiwaną drzemkę. Szpitalne tempo życia nie pozwoliło mu na odpoczynek, a pielęgniarka wyciąga niepocieszonego medyka do jego przyjaciela pediatry, który domaga się kroplówki po odwodnieniu na kacu. Lekarz to doktor Mark Greene - specjalista medycyny ratunkowej i główny bohater serialu. Tą przewrotną sceną rozpoczyna się kultowa medyczna produkcja „Ostry dyżur”, gdzie sarkastyczny humor miesza się ze wzruszeniami i emocjami, które wywołuje śledzenie losów pacjentów.

W Marka Greene’a wcielił się Anthony Edwards. Ta postać była autorytetem dla innych medyków serialowego szpitala County General w Chicago, a rolę przyjaciela pediatry odgrywał George Clooney. Charakterne postaci „Ostrego dyżuru” mają kolorowe życie prywatne, pełne wzlotów i upadków, ale z równą pasją angażują się w sprawy pacjentów i walczą o ich zdrowie.

Połączenie motywów i wątków, które zagwarantowało międzynarodowy sukces produkcji, to efekt pomysłów Michaela Crichtona. Scenariusz pilotażowego odcinka wysyłał do studiów filmowych w 1974 roku. Dzięki determinacji niezbędnej do zrealizowania medycznej produkcji, 20 lat później widzowie otrzymali pierwszy sezon, który podbił serca publiczności na całym świecie. Przed realizacją zdjęć do opowieści o lekarzach z Chicago Crichton współpracował ze Stevenem Spielbergiem.

Jak zapowiada nadawca, w ramach flagowej „rozrywki bez końca” Warner TV zaprasza na seans kultowego medycznego serialu. Start emisji odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia br. Codziennie odbędzie się emisja dwóch nowych odcinków (więcej tutaj).
 
Julianna Marguilies i George Clooney w serialu „Ostry dyżur”, foto: Warner Bros.
Julianna Marguilies i George Clooney w serialu „Ostry dyżur”, foto: Warner Bros.


„Ostry dyżur” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 18 kwietnia 2022 roku) o godz. 17:10 w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Signal ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 849 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...