reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Nędzarz i madame” nadawcy TV Trwam w TVP VOD

dodano: 2022-04-18 06:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Fundacja Lux Veritatis TV Trwam TVP „Nędzarz i madame” Od poniedziałku, 11 kwietnia br. widzowie serwisu TVP VOD mogą oglądać polski film „Nędzarz i madame”. Producentem filmu jest Fundacja Lux Veritatis, a dystrybutorem TVP Dystrybucja Kinowa. Jego bohaterem jest Adam Chmielowski „Brat Albert”. W obsadzie znaleźli się Magdalena Michalik, Magdalena Jaworska, Tomasz Błasiak, Lech Dyblik, Remigiusz Jankowski, Paweł Tchórzelski, Michał Chorosiński, Marcin Kwaśny, Jarosław Gajewski, Maciej Gąsiorek, Mariusz Saniternik, Jarosław Gruda, Ryszard Mróz, Piotr Rzymyszkiewicz, Radosław Pazura, Tomasz Grochoczyński, Dariusz Bereski, Radosław Osypiuk, Jan Boldt, Jacek Mielke, Krzysztof Olędzki, Wiesław Rajca, Witold Bieliński, Krzysztof Wakuliński i Piotr Zajączkowski.

Fundacja Lux Veritatis TV Trwam TVP „Nędzarz i madame”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Nędzarz i madame”, w reżyserii Witolda Ludwiga, to opowieść o losach Adama Chmielowskiego (w tej roli Piotr Zajączkowski), artysty - malarza, który w poszukiwaniu wolności i szczęścia, czyni ofiarę z samego siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie i w czasie największej sławy porzuca sztukę, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce, na skutek wewnętrznej przemiany, powraca jako Brat Albert - przyszły święty. W tej epickiej historii ważną rolę odgrywają również jego przyjaciele: Helena Modrzejewska (Magdalena Michalik) i Józef Chełmoński (Tomasz Błasiak), którzy po pewnym czasie przekonają się, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.

W postać Adama Chmielowskiego wcielił się Piotr Zajączkowski, a w roli Heleny Modrzejewskiej wystąpiła Magdalena Michalik. Na ekranie widzowie ujrzą także m.in.: Lecha Dyblika, Krzysztofa Wakulińskiego czy Radosława Pazurę. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Witold Ludwig, twórca filmu „Zerwany kłos” (więcej tutaj). Autorem zdjęć jest Julian Kucaj.

Dodajmy, że film „Nędzarz i madame” pojawił się w kinach w piątek, 12 listopada 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Piotr Zajączkowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nędzarz i madame”, foto: Fundacja Lux Veritatis
Piotr Zajączkowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nędzarz i madame”, foto: Fundacja Lux Veritatis
Piotr Zajączkowski w filmie „Nędzarz i madame”, foto: Jakub Grabowski
Piotr Zajączkowski w filmie „Nędzarz i madame”, foto: Jakub Grabowski


„Nędzarz i madame” - emisja w serwisie TVP VOD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...