reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-03-21 - 2023-03-22

TVP Sport przejął Gigantów Siatkówki od Polsatu Sport

dodano: 2022-04-19 14:29 | aktualizacja: 2022-04-19 14:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

Tauron Giganci Siatkówki TVP Sport został nowym partnerem telewizyjnym Gigantów Siatkówki. Dotychczas była nim Telewizja Polsat, a turniej można było śledzić na antenach Polsatu Sport. Umowa pomiędzy organizatorem a TVP została podpisana na cztery lata i będzie obejmować dwa turnieje: męski i - po raz pierwszy - kobiecy.

satkurier.pl
Giganci Siatkówki TVP Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Giganci Siatkówki od 2022 roku przez kolejne cztery lata, czyli do 2025 roku, będą pokazywani w TVP Sport. Informację tę ogłosił we wtorek, 19 kwietnia w Warszawie podczas specjalnej konferencji prasowej Wojciech Rozdolski, prezes zarządu Stowarzyszenia PKPS „Siatkarz” Oleśnica, które jest organizatorem turnieju.

Co więcej, pierwszy raz obok turnieju męskiego rozegrany zostanie także turniej kobiecy. Obie imprezy obejrzymy jesienią, a TVP Sport na swojej antenie pokaże wszystkie mecze.
 

– Nowe życie – nowy kierunek. Bardzo się cieszę, że możemy się rozwijać i ogłosić początek współpracy z TVP Sport. Nasza rozmowa z dyrektorem Markiem Szkolnikowskim trwała 15 minut – cieszył się Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

– Giganci Siatkówki to turniej charytatywny. Od 12 lat pomagamy dzieciom. W tym roku chcemy pomóc dzieciom z Ukrainy. To dobrze, że z TVP Sport możemy realizować takie cele. Nasza umowa będzie trwała cztery lata, więc czujemy się bezpiecznie. Wiemy, że to, na co się umówiliśmy, gwarantuje nam ogromny rozwój – dodał Rozdolski i przypomniał, że Giganci Siatkówki to także rozgrywki dla dzieci, w których bierze udział blisko 700 młodych adeptów siatkówki.

– 15 minut - tyle nasze spotkanie trwało razem z kawą i omówieniem wszystkich innych tematów – śmiał się dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

– Podczas pierwszej rozmowy ustaliliśmy wszystkie warunki bardzo szybko i cieszę się, że najlepszy turniej dołącza do najlepszej telewizji. Mam wrażenie, że 2022 rok dla polskiej siatkówki będzie jeszcze bardziej przełomowy. Dzięki dobrym decyzjom pana premiera i ministra sportu mamy mistrzostwa świata kobiet, ale też mężczyzn oraz Ligę Narodów. Wszystkie te mecze reprezentacji Polski będą w TVP Sport. Turniej charytatywny, w którym grają najlepsze polskie drużyny klubowe jest ideą, którą chcemy wspierać. Umowa jest czteroletnia, ale mam nadzieję, że będziemy mogli długo opowiadać nie tylko o siatkówce reprezentacyjnej, ale i klubowej – dodał.

– To dziś breaking point, wejście smoka Telewizji Polskiej – uśmiechał się Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Społecznej Rady Sportu i – jak mówi Rozdolski – ojciec chrzestny turnieju.

– Gdy TVP pokazywała Orlen Cup we Wrocławiu, to oglądalność była fenomenalna. To będzie świetna promocja zarówno siatkówki męskiej, jak i żeńskiej. To potwierdza, że kobieca wydanie tej dyscypliny jest w windzie do góry – oznajmił.
Poprzednia edycja Gigantów Siatkówki rozgrywana była w Jelczu-Laskowicach. W polsko-tureckiej konfrontacji triumfował Jastrzębski Węgiel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...