reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fantastyczne kino w maju w AMC

dodano: 2022-04-19 23:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W maju br. kanał AMC poleca swoim widzom takie seriale jak „Preacher” (sezon 4.), „Fear the Walking Dead” (sezon 7.) i „61st Street” (sezon 1.), a w ramach pasma „Fantastyczne lata 80.” takie produkcje filmowe jak „Labirynt”, „Czerwona Sonja”, „Christine”, „Coś”, „Pogromcy duchów”, „Pogromcy duchów II”, „Postrach nocy” i „Zemsta czarownika”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. kanał AMC poleca swoim widzom premierę nowego serialu AMC pod tytułem „61st Street” - od 26 maja br., w czwartki, o godzinie 22:00. Ponadto stacja zaprasza na dwie kontynuacje: drugą część siódmego sezonu „Fear The Walking Dead” w poniedziałki o godzinie 22:00 i czwarty sezon serii „Preacher” w czwartki o godzinie 22:00 (finał sezonu odbędzie się 19 maja br.). Kanał zaprasza także na pasmo filmowe „Fantastyczne lata 80.” - w każdą sobotę (od 7 maja br.) od godziny 22:00 widzowie będą mogli obejrzeć kultowe filmy z tego okresu. Na antenie pojawią się takie produkcje filmowe jak „Labirynt”, „Czerwona Sonja”, „Christine”, „Coś”, „Pogromcy duchów”, „Pogromcy duchów II”, „Postrach nocy” i „Zemsta czarownika”.

Maj 2022 roku w ofercie kanału AMC:

„Fear the Walking Dead” 7 („Fear the Walking Dead” 7)
emisja: w poniedziałki o 22:00

Minęło kilka miesięcy od nuklearnego wybuchu, po którym jedynym zwycięzcą jest Victor Strand (w tej roli Colman Domingo). Stworzył on swój własny system danin oraz haraczy i bezwzględnie decyduje, kto przetrwa, a kto nie. Reszta grupy mocno ucierpiała, ale dzięki temu wykształciła się w niej wielka determinacja do przeżycia, nawet jeśli oznacza to konfrontację ze Strandem i dalsze poszukiwania Padre - mitycznego miejsca, którego istnienia nikt nie może potwierdzić. Alicia (Alycia Debnam-Carey), teraz niechętna liderka byłych ludzi Teddy’ego, zmaga się z tajemniczą chorobą i konsekwencjami swoich działań. Morgan (Lennie James) stara się wierzyć, że znajdzie swoją rodzinę, i wie, że Alicia stanowi klucz do przetrwania. Kiedy dziewczyna wypowiada wojnę, paranoja i chęć zemsty Stranda tylko rosną, a razem z nimi zagrożenia z każdej ze stron (więcej tutaj).

„Preacher” 4 („Preacher” 4)
emisja: w czwartki o 22:00

Wraz ze zbliżającym się końcem opowieści, boski plan dla wszechświata zaczyna układać się w logiczną całość. Uwięzieni pomiędzy niebiańskimi proroctwami, piekielnym więzieniem i konfliktem nuklearnym, Jesse, Tulip i Cassidy muszą pokonać krwawą drogę do Najwyższego. Czy uda im się dotrzeć do Boga na czas? A może cała ta rzeź jest częścią boskiego planu? Wszystko wychodzi na jaw, gdy Kaznodzieja mknie ku końcowi świata. Finał sezonu będzie miał miejsce w czwartek, 19 maja br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
emisja: w soboty (od 7 maja br.) o 22:00
Pasmo filmowe w ofercie kanału AMC.

„Fantastyczne lata 80.”:
„Labirynt” („Labyrinth”) 
reżyseria: Jim Henson, występują: David Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud, Shelley Thompson i Christopher Malcolm
emisja: w sobotę, 7 maja br. o 22:00

Nastoletnia Sarah przywołuje gobliny ze swojej ulubionej książki, „Labiryntu”, aby ukradły jej przyrodniego braciszka Toby'ego. Kiedy tak się rzeczywiście dzieje, Sarah musi rozwikłać Labirynt Króla Goblinów w ciągu 13 godzin. W przeciwnym razie Toby sam stanie się goblinem (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Czerwona Sonja” („Red Sonja”) 
reżyseria: Richard Fleischer, występują: Brigitte Nielsen, Sandahl Bergman, Arnold Schwarzenegger i Paul L. Smith
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 7 na 8 maja br. o 0:00

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Christine” („Christine”)
reżyseria: John Carpenter, występują: Keith Gordon, John Stockwell, Alexandra Paul, Robert Prosky i Harry Dean Stanton 
emisja: w sobotę, 14 maja br. o 22:00

Licealista Arnie Cunningham zakochuje się w Christine - jaskrawoczerwonym samochodzie marki Plymouth Fury z 1957 roku. Auto nie jest w najlepszym stanie, więc chłopak wyznacza sobie za cel przywrócenie go do pierwotnej świetności. Jednak jego przyjaciele zauważają, że nie tylko samochód się zmienia. Arnie wydaje się spędzać coraz więcej czasu z Christine. Staje się też zarozumiały i arogancki, co zupełnie nie przypomina jego prawdziwego charakteru. Film zrealizowany na podstawie powieści Stephena Kinga (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Coś” („The Thing”) 
reżyseria: John Carpenter, występują: Kurt Russell, Richard Masur, Richard Dysart, Donald Moffat i Wilford Brimley  
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 14 na 15 maja br. o 0:05

Zimą 1982 roku dwunastoosobowy zespół naukowców w odległej stacji badawczej na Antarktydzie odkrywa obcego, który spędził ponad 100 tysięcy lat zakopany w śniegu. Po odmrożeniu, zmieniająca kształt istota sieje spustoszenie w bazie i wywołuje panikę zmieniając się w jednego z członków załogi (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Pogromcy duchów” („Ghostbusters”) 
Reżyseria: Ivan Reitman
Występują: Sigourney Weaver, Harold Ramis, Rick Moranis, Bill Murray i Dan Aykroyd
emisja: w sobotę, 21 maja br. o 22:00

W Nowym Jorku zaczynają dziać się niepokojące rzeczy - coraz częściej dochodzi tam do zjawisk paranormalnych. Jedynymi osobami, które o tym wiedzą, są trzej niezwykle błyskotliwi i nieco dziwni parapsycholodzy z nowojorskiego uniwersytetu, którzy stracili grant na badania. Zmuszeni do rezygnacji z pracy naukowej, zakładają własną firmę. Otwierają biuro w starej remizie strażackiej i stają się pogromcami duchów, którzy za opłatą wyłapują dokuczliwe duchy, straszydła i poltergeisty (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Pogromcy duchów II” („Ghostbusters II”)
reżyseria: Ivan Reitman, występują: Sigourney Weaver, Bill Murray i Dan Aykroyd
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 21 na 22 maja br. o 0:05

Wielki powrót. Po czterech latach od swoich ostatnich przygód, byli pogromcy duchów mają zakaz uprawiania swojej działalności. Ich zajęciem stało się prowadzenie niszowych talk-show w telewizjach kablowych i zabawianie dzieci na przyjęciach urodzinowych. Dana Barrett, po rozstaniu z Venkmanem, związała się z innym mężczyzną i urodziła mu dziecko, jednak ten związek również się rozpadł. To właśnie ośmiomiesięczny Oscar, którego wózek w tajemniczy sposób sam się porusza, skłania Danę do skontaktowania się z pogromcami duchów. Dana ma dziwne przeczucia co do swojego współpracownika - dziwacznego konserwatora sztuki - i zdaje sobie sprawę, że siły nadprzyrodzone znów wtargnęły w jej życie. Do kogo więc ma zadzwonić (więcej tutaj)?

„61st Street” („61st Street”)
emisja: w czwartki (od 26 maja br.) o 22:00

Sezon pierwszy. Serial „61st Street”, wyprodukowany przez laureata nagrody „BAFTA” Petera Moffata, J. Davida Shanksa i firmę produkcyjną Outlier Society Michaela B. Jordana, to thriller, którego akcja toczy się w samym sercu okrytego złą sławą wymiaru sprawiedliwości w Chicago. Policja i prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie śmiertelnie niebezpiecznej transakcji narkotykowej, która może doprowadzić do złamania obowiązującej w policji zmowy milczenia. Laureat nagrody „Emmy” Courtney B. Vance („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” i „ Kraina Lovecrafta”) stoi na czele obsady, w skład której wchodzą także: nominowana do nagrody „Emmy” Aunjanue Ellis (King Richard: Zwycięska rodzina), Mark O'Brien („Miasto na wzgórzu” i „Blue Bayou”), Holt McCallany („Mindhunter” i „Kiedy gasną światła”), Tosin Cole („Doktor Who” i „Życie w Hollyoaks”), Andrene Ward-Hammond („Your Honor”) i Bentley Green („Słodkie magnolie”) (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Postrach nocy” („Fright Night”) 
reżyseria: Tom Holland , występują: William Ragsdale, Amanda Bearse, Stephen Geoffreys i Chris Sarandon
emisja: w sobotę, 28 maja br. o 22:00

Charley Brewster jest zwykłym nastolatkiem, który mieszka w miasteczku Rancho Corvalis. Charley jest oddany swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Fordowi Mustangowi rocznik 1968. Chłopak jest zupełnie normalny, poza jedną rzeczą - jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Niestety trudno jest przekonać kogokolwiek, by mu uwierzył. Jego mama proponuje valium i kakao, Amy uważa, że naoglądał się za dużo strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed zaleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, uważa urojenia biednego dzieciaka za sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Tylko jego elegancki i złowrogi sąsiad, Jerry, traktuje Charleya poważnie. Jerry chce się upewnić, że nastolatek przestanie opowiadać swoje historie. Już na zawsze (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Zemsta czarownika” („Witchtrap”) 
reżyseria: Kevin Tenney, występują: Kathleen Bailey, Judy Tatum i James W. Quinn
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 maja br. o 0:05

Zespół parapsychologów zostaje wynajęty do przeprowadzenia egzorcyzmów nad złym duchem czarownicy, który nawiedza pewną gospodę.
 
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Danay Garcia w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Danay Garcia w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Alycia Debnam-Carey w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Alycia Debnam-Carey w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Karen David i Avaya White w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Karen David i Avaya White w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Signal ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Signal ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 849 zł Więcej...