reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzień Ziemi w Travel Channel

dodano: 2022-04-20 05:05 | aktualizacja: 2022-04-20 10:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery

Travel Channel HD W piątek, 22 kwietnia br., w Dzień Ziemi, kanał Travel Channel poleca swoim widzom takie programy jak „Czy wiesz, że...”, „Discovery dla Ziemi”, „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” i „Czerwona lista - ginące gatunki”.

Travel Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzień Ziemi, ekologiczne święto, obchodzony jest 22 kwietnia.
To coroczne wydarzenie poświęcone ochronie środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Z tej okazji w Travel Channel pojawi się specjalna oferta programowa, jak zapowiada nadawca - będąca okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. W piątek, 22 kwietnia od godziny 18:25 wyemitowane zostaną takie programy jak „Czy wiesz, że...”, „Discovery dla Ziemi”, „Czerwona lista - ginące gatunki” i „Earthshot Prize: ratując naszą planetę”.

Dzień Ziemi w Travel Channel:

„Czy wiesz, że...”
emisja: w piątek, 22 kwietnia br. o 18:25

Zachodzące obecnie zmiany klimatyczne, wymieranie wielu gatunków zwierząt oraz pogłębiająca się dewastacja środowiska naturalnego sprawiają, że coraz więcej ludzi dostrzega widmo ekologicznej katastrofy. Czy to możliwe, że zabraknie czystego powietrza, wody oraz stabilnych warunków umożliwiających życie? W serii „Czy wiesz, że...” Helena i Szymon podejmą się rozmów na ekologiczne kwestie i podpowiedzą, jak sami, poprzez najmniejsze zmiany w codziennym życiu, możemy wpłynąć na ochronę środowiska (więcej tutaj).

„Discovery dla Ziemi”
emisja: w piątek, 22 kwietnia br. o 19:30

Kolejną propozycją będzie „Discovery dla Ziemi”, czyli - jak zapowiada nadawca - program, który przybliży widzom skalę współczesnych problemów i wskaże konkretne działania mogące oddalić groźbę katastrofy. Przewodnikiem po tych zagadnieniach będzie Martyna Wojciechowska. Podróżniczka spotka się z naukowcami oraz wynalazcami, których odkrycia mogą być alternatywą dla destrukcyjnych działań szkodzących środowisku naturalnemu (więcej tutaj).

„Earthshot Prize: Ratując naszą planetę”
emisja: w piątek, 22 kwietnia br. o 20:15

Z podobną pomocą przyjdą także książę William oraz sir David Attenborough, którzy w swojej dokumentalnej serii „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” również przedstawią widzom sposoby na poprawienie globalnej sytuacji klimatycznej. - Obumierające rafy koralowe i lasy deszczowe, zanieczyszczone powietrze, susze, powodzie, ginące gatunki zwierząt, topniejące lodowce, piętrzące się odpady - to tylko wierzchołek góry lodowej stale postępujących problemów i zmian klimatycznych. Najwyższy czas, żeby podjąć zdecydowane kroki w tym obszarze - czytamy w opisie (więcej tutaj).

„Czerwona lista - ginące gatunki”
emisja: w piątek, 22 kwietnia br. o 21:40

Na finał „Czerwona lista - ginące gatunki”, czyli seria, której producentką i narratorką jest Ellen DeGeneres. Ekolodzy i obrońcy zwierząt na całym świecie robią wszystko, aby ratować żyrafy, wielkie koty, goryle i inne zagrożone wyginięciem gatunki. Niektóre z nich przestają istnieć na naszych oczach. Jakie są perspektywy oraz co możemy zrobić, by uniknąć najgorszego?
 
Martyna Wojciechowska w programie „Discovery dla Ziemi”, foto: TVN Discovery
Martyna Wojciechowska w programie „Discovery dla Ziemi”, foto: TVN Discovery


Dzień Ziemi - emisja w piątek, 22 kwietnia 2022 roku o godz. 18:25 w Travel Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...