reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-03-22 - 2023-03-23

TVP z sublicencją na prawa do MŚ i LN w siatkówce

dodano: 2022-04-20 11:42 | aktualizacja: 2022-04-20 21:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

polska siatkówka PZPS Podczas wtorkowej konferencji prasowej, na której ogłoszono, że TVP Sport został nowym partnerem telewizyjnym Gigantów Siatkówki, dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, potwierdził, że również mecze reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w Mistrzostwach Świata oraz Lidze Narodów w 2022 roku będą transmitowane w sportowym kanale Telewizji Polskiej.

siatkówka piłka siatkowa FIVB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Rok 2022 będzie fenomenalny, bo mamy mistrzostwa świata mężczyzn, mistrzostwa świata kobiet, dwie Ligi Narodów. To wszystko w TVP Sport. Oczywiście mówimy o meczach reprezentacji Polski - zaznaczył Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Kilka dni wcześniej Marek Szkolnikowski poinformował w mediach społecznościowych, że TVP Sport będzie pokazywać wszystkie mecze reprezentacji Polski zarówno mężczyzn, jak i kobiet w oficjalnych rozgrywkach siatkarskich w 2022 roku.
 
Transmisja na żywo z ważnego wydarzenia musi zostać nadana w kanale otwartym o zasięgu ogólnokrajowym

Jak wiadomo, prawa do transmisji Ligi Narodów FIVB do 2024 roku oraz siatkarskich Mistrzostw Świata FIVB 2022 mężczyzn i kobiet są w posiadaniu Telewizji Polsat.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji oraz rozporządzeniem KRRiT w sprawie listy ważnych wydarzeń, nadawca może pokazać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym tylko w programie ogólnokrajowym, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych.

Jeżeli posiadacz praw nie ma takiej możliwości, jest zobligowany udzielić stosownej sublicencji innemu nadawcy - takiemu, który dysponuje kanałem otwartym. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy nadawcy nie uda się udzielić sublicencji i jednocześnie wykaże, iż żaden nadawca z kanałem otwartym nie wyraził gotowości zawarcia umowy umożliwiającej nadanie transmisji.

W wykazie ważnych wydarzeń znajdują się m.in.:
  • mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne;
  • zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce (od 2018 jako Liga Narodów - przyp. red.).

Telewizja Polsat ma możliwość nadania transmisji z meczów reprezentacji Polski w siatkarskich MŚ oraz siatkarskiej LN w kanale otwartym, np. w Polsacie lub Super Polsacie. W związku z tym nie musi udzielać sublicencji innemu nadawcy.

Niemniej jednak Polsat i TVP porozumiały się w sprawie sublicencji. Dotyczy to meczów reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet w Mistrzostwach Świata i Lidze Narodów w 2022 roku.

Mecze wspomnianych imprez, nie tylko te reprezentacji Polski, będzie można śledzić w kanałach Polsat Sport.

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce mężczyzn

MŚ 2022 siatkarzy odbędzie się w dniach 26 sierpnia - 11 września. Gospodarzami tegorocznej imprezy będą Polska oraz Słowenia (wcześniej planowano ją w Rosji). Zgodnie z przepisami, wszystkie mecze reprezentacji Polski będą musiały być transmitowane na antenie otwartej. Na pewno będzie to TVP Sport oraz prawdopodobnie Polsat lub Super Polsat. Rywalami Polaków będą w grupie C Amerykanie, Meksykanie oraz Bułgarzy.

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce kobiet

MŚ 2022 siatkarek zaplanowano na 23 września - 15 października. Mecze tych mistrzostw będą rozgrywane w Polsce i Holandii, a mecze Polek będzie można śledzić na antenie otwartej, zgodnie z ustawą o RTV i rozporządzeniem KRRiT. Podopieczne Stefano Lavariniego zagrają w grupie z Turcją, Dominikaną, Koreą, Tajlandią i Chorwacją. Transmisje w TVP Sport oraz kanałach Polsatu.

Liga Narodów 2022 w siatkówce mężczyzn

Tegoroczna edycja Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyzn odbędzie się w dniach 7 czerwca - 24 lipca. Jednym z uczestników będzie reprezentacja Polski, a część meczów zostanie rozegranych w gdańskiej Ergo Arenie. Oznacza to, że mecze Polaków w LN 2022 rozgrywane w Polsce będą musiały być transmitowane na antenie otwartej. TVP Sport pokaże jednak wszystkie mecze naszej reprezentacji - nie tylko te rozgrywane w Polsce. Transmisje również na antenach Polsatu.

Liga Narodów 2022 w siatkówce kobiet

Siatkarska Liga Narodów 2022 kobiet, do której prawa medialne również ma Telewizja Polsat, odbędzie się od 31 maja do 17 lipca w Turcji i nie będzie musiała być transmitowana na antenie otwartej. TVP Sport pokaże jednak wszystkie mecze reprezentacji kobiet. Transmisje również w kanałach Polsatu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...