reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Filmy Studia Munka SFP premierowo w TVN Fabuła

dodano: 2022-04-21 07:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

Studio Munka TVN Fabuła 360px.jpg Od 22 kwietnia br., w kolejne piątki, kanał TVN Fabuła pokaże filmy krótkometrażowe wyprodukowane przez Studio Munka SFP. Widzowie będą mogli zobaczyć produkcje zrealizowane przez młodych twórców w ramach programu „30 minut”. TVN jest partnerem programu „30 minut” realizowanego w Studiu Munka SFP. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). TVN Fabuła pokaże takie produkcje jak „Ostatni gwizdek”, „O człowieku, który kupił mleko”, „Festyn”, „Czy potwory jedzą kiwi?”, „Moje serce” i „Home sweet home”.

TVN Fabuła
Studio Munka TVN Fabuła 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, od 22 kwietnia do końca maja br., w każdy piątek, TVN Fabuła odda antenę twórcom i pokaże zrealizowane przez nich filmy krótkometrażowe. Obrazy powstałe w ramach programu „30 minut”, wyprodukowane przez Studio Munka SFP, zostały obsypane nagrodami i podbiły serca publiczności wielu festiwali filmowych. Teraz zobaczą je widzowie kanału TVN Fabuła (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).

„30 minut” w kanale TVN Fabuła:

„Ostatni gwizdek”
reżyseria: Karol Lindholm 
emisja: w piątek, 22 kwietnia br. o 22:15

Upalne lato, samotna przyczepa campingowa na plaży niedaleko małej nadmorskiej miejscowości. Dwójce braci czas wyznaczają treningi pływackie w morzu. Dla młodszego z nich będą to wyjątkowe wakacje - ojciec przygotowuje go do pierwszego startu na bardzo długim dystansie. Czy uda mu się przełamać swój strach i spełnić ambicje taty?

„O człowieku, który kupił mleko”
reżyseria: Jagoda Madej
emisja: w piątek, 29 kwietnia br. o 22:15

Maciej chciał być dziennikarzem. Objechać świat jak Ryszard Kapuściński. Niestety dorosłe życie nie zawsze dostosowuje się do naszych wyobrażeń o nim, więc dla uzyskania niezależności finansowej Maciej przyjął posadę w urzędzie swojego rodzinnego miasta. Niezależny specjalista do spraw promocji to przecież prawie dziennikarz. Jednak zaczęły mu się przytrafiać dziwne przygody. Z pomocą przyjaciela Maciej próbuje znaleźć źródło problemu i sposób jego opanowania.

„Festyn”
reżyseria: Grzegorz Krawiec
emisja: w piątek, 6 maja br. około 22:00

Środek lata. Upał. Wypełniony pasażerami pociąg jedzie nad morze. Nagle zatrzymuje się pośrodku niczego. Dziewczyna wpadła pod lokomotywę. Czekający na policję podróżni wychodzą z wagonów. Wyposażeni w ręczniki plażowe i koce rozkładają się na polance. Pojawiają się piwo, kiełbasa i grill, są kremy do opalania i domysły na temat możliwych przyczyn samobójczej śmierci nastolatki. Ludzie bardziej przejmują się narastającym opóźnieniem pociągu niż leżącym obok trupem czy prawdziwą przyczyną wypadku.

„Czy potwory jedzą kiwi?”
reżyseria: Paweł Podolski
emisja: w piątek, 13 maja br. około 22:00

Ośmioletni Tomasz ma przechlapane. Jego mama leży w szpitalu, starszy brat kradnie telefony, a ojciec jest na skraju załamania nerwowego. Jakby tego było mało, w szafie chłopca zamieszkał potwór. I to nie byle jaki - groźny, tajemniczy i raczej łakomy. Tomasz musi wymyślić, jak pozbyć się niechcianego gościa, zanim ten pożre kogoś z rodziny lub jego samego. Najpierw jednak trzeba udowodnić wszystkim, że potwór jest prawdziwy.

„Moje serce”
reżyseria: Damian Kocur
emisja: w piątek, 20 maja br. około 22:00

Rozalia jest aktorką. Sytuacja zawodowa zmusza ją do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha wraz z siedmioletnim synem Kazimierzem. Nowe miejsce oznacza dla niej etatową pracę w lokalnym teatrze a dla jej syna nową szkołę. Na miejscu Rozalia zaczyna angażować się w znajomość z Dariuszem, nowym nauczycielem Kazimierza. W nowej szkole zaczynają się jednak pojawiać problemy. Niespodziewanie wydarzenia z życia Rozalii splatają ją z jej sceniczną rolą.

„Home sweet home”
reżyseria: Agata Puszcz
emisja: w piątek, 27 maja br. około 22:00

10-letni Olaf żyje w świecie, w którym wynajmowanie członków rodziny i przyjaciół jest powszechną praktyką. Za odpowiednie pieniądze każdy może stworzyć sobie złudzenie idealnego szczęścia. Kiedy firma Rent a Life organizuje w szkole Olafa casting, chłopiec nie waha się ani chwili - zamierza wziąć w nim udział i za wszelką cenę dostać rolę przyjaciela na przyjęciu urodzinowym bogatej dziewczynki. Wkrótce okaże się, że cena za udział w tej iluzji jest wysoka.
 
Aleksandra Pisula i Marcin Czarnik w filmie „Home sweet home”, foto: Studio Munka SFP
Aleksandra Pisula i Marcin Czarnik w filmie „Home sweet home”, foto: Studio Munka SFP


„30 minut” - emisja w piątki (od 22 kwietnia 2022 roku) około godz. 22:00 w TVN Fabuła.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...