reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rzym w maju w Polsat Viasat History

dodano: 2022-04-21 17:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W maju br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom taki program jak „Zaginiony świat Angkor Wat”, a w ramach pasma „Wiosna ze starożytnym Rzymem” takie produkcje jak „Wielka wojna Cezara”, „Wielkie budowle Rzymian” i „Baia: rzymska Atlantyda”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Zaginiony świat Angkor Wat” („The Lost World of Angkor Wat”)
emisja: w niedzielę, 1 maja br. o 21:10

Starożytne miasto Angkor w Kambodży było niegdyś największą metropolią na świecie, w szczytowym okresie zamieszkaną nawet przez milion ludzi. W jego sercu znajdował się wspaniały kompleks świątynny Angkor Wat, największy zabytek sakralny na świecie. Kim byli ludzie, którzy zbudowali ten wyjątkowy ośrodek i jak daleko sięgało ich rozległe imperium? Archeolodzy badają teren, łącząc skanowanie georadarem z badaniami terenowymi i nowymi wykopaliskami - i odkrywają spektakularne kompleksy świątynne, rozległe miasta i wyrafinowane systemy inżynierii wodnej ukryte głęboko w dżungli.

„Wiosna ze starożytnym Rzymem”:
emisja: w piątki (od 6 maja br.) o 21:00
- Tej wiosny odwiedzimy europejskie miasto o niezwykłej historii - Rzym. Przeniesiemy się daleko w przeszłość, do czasów Juliusza Cezara. Poznamy historię jego żądzy władzy i dowiemy się, jak doprowadziła ona rzymskie legiony na skraj klęski („Wielka wojna Cezara”). Zbadamy również rewolucyjne wynalazki, które umożliwiły stworzenie ogromnego imperium rzymskiego - i które do dziś stanowią inspirację dla architektów („Wielkie budowle Rzymian”). A później opuścimy stały ląd, aby przyjrzeć się bliżej dawnemu miastu Baia - największemu podwodnemu stanowisku archeologicznemu na świecie, nazywanemu rzymską Atlantydą („Baia: rzymska Atlantyda”) - zapowiada nadawca.

„Wiosna ze starożytnym Rzymem”:
„Wielka wojna Cezara” („Caesar's Doomsday War”)
emisja: w piątek, 6 maja br. o 21:00

Uparte dążenie do zdobycia pełni władzy w Rzymie sprawiło, że Juliusz Cezar musiał stawić czoła potężnej sile - zaprawionym w bojach plemionom Galów, mieszkających na terenach dzisiejszej Francji. Rzymski generał pragnął umocnić swoją władzę w Rzymie i uznał, że militarne zwycięstwa i podbój pomogą mu w drodze na szczyt. Wyruszył zatem, by podporządkować sobie całą Galię, zapoczątkowując serię wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły niemal do klęski jego armii. Przez wieki prawda o tym, co dokładnie się wydarzyło, była owiana tajemnicą. Niemal wszystkie informacje o wojnach galijskich pochodzą z relacji samego Cezara. Dziś historycy i archeolodzy poszukują prawdy o barbarzyńskich podbojach Rzymian.

„Wiosna ze starożytnym Rzymem”:
„Wielkie budowle Rzymian” („Roman Megastructures”)
emisja: w piątek, 13 maja br. o 21:00

Rok 50 p.n.e. Juliusz Cezar przejął kontrolę nad Galią, ale nie był to zwykły podbój militarny. Rzym chciał szerzyć swoją wielkość, niosąc cywilizację pokonanym barbarzyńcom, których ziemie były teraz częścią Imperium. Nowe terytoria zostały przekształcone dzięki ogromnym projektom budowlanym obejmującym akwedukty, drogi, łaźnie, amfiteatry i areny. W tej serii przedstawiamy trzy miasta, w których do dziś znajdują się ślady tych działań. Dzięki wykorzystaniu grafiki komputerowej, materiałów archiwalnych, zdjęć lotniczych i wyjaśnień ekspertów, program odsłania tajemnice cudów rzymskiej inżynierii.

„Wiosna ze starożytnym Rzymem”:
„Baia: rzymska Atlantyda” („Baia - The Atlantis of Rome”)
emisja: w piątek, 20 maja br. o 21:00

Baia - miejsce o powierzchni trzykrotnie większej niż Pompeje, położone około 15 kilometrów od Neapolu, na wulkanicznym terenie Pól Flegrejskich - jest największym podwodnym stanowiskiem archeologicznym na świecie. Zatopione ruiny starożytnego miasta są chronione dzięki utworzeniu parku archeologicznego, który stał się celem nowego rodzaju turystyki podwodnej. Obiektowi wpisanemu na „Listę światowego dziedzictwa United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO )” poważnie zagraża jednak mechaniczne i biologiczne działanie morza. Zespół naukowców i techników pracuje nad ochroną tego stanowiska, a architekci i archeolodzy tworzą szczegółowe mapy i badają miejsce, które nie ujawniło jeszcze wszystkich swoich tajemnic i cudów ukrytych na dnie morza - do tej pory udało się wydobyć na światło dzienne zaledwie 30 procent jego skarbów.
 
Laurent Paolini w programie „Wielka wojna Cezara”, foto: ITV Global
Laurent Paolini w programie „Wielka wojna Cezara”, foto: ITV Global


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 799 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...