reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney Channel w polskim języku migowym [wideo]

dodano: 2022-04-22 10:16
autor: Anita Kaźmierska/Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Disney Channel Puls 2 „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot” Od 23 kwietnia br., w soboty i niedziele o godz. 13:00 w Disney Channel sezon 4. francusko-japońsko-południowokoreańskiego serialu animowanego „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” („Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir”) emitowany będzie z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) w ramach nowego pasma programów dziecięcych dostępnych dla widzów z niepełnosprawnością słuchu. Za tłumaczenie na polski język migowy (PJM) odpowiedzialna jest Alicja Szurkiewicz z Fundacji Kultury bez Barier. Dodajmy, że serial ten mogą również oglądać widzowie kanałów Puls 2 i Disney XD.

Disney Channel „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot” Alicja Szurkiewicz grafika animacja rysunek bajka tłumaczka migowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Disney wykorzystuje siłę marki, ponadczasowych historii i uwielbianych postaci, by uświadomić dzieciom, że trudności, z jakimi się borykają, nie muszą stanowić ograniczeń. Podopiecznym fundacji, z którymi współpracujemy, chcemy zapewniać przede wszystkim komfort i inspiracje, bo wierzymy, że buduje to w nich hart ducha i daje siłę. Dlatego od 5 lat wraz z Fundacją Kultury bez Barier nieprzerwanie opracowujemy rozwiązania, które pozwalają doświadczać tych wyjątkowych chwil na wiele sposobów. Dedykowane pasmo w Disney Channel, odpowiadające na potrzeby dzieci z wadami słuchu, to kolejny przykład udanej współpracy, dzięki której realnie pomagamy. Opowiadając te historie tworzymy chwile, które mają znaczenie

- mówi Marta Szafrańska, dyrektor do spraw komunikacji i CSR, The Walt Disney Company CEE.

Dedykowane pasmo w Disney Channel to kolejny krok milowy we współpracy Disneya z Fundacją Kultury bez Barier, z którą od 5 lat firma tworzy akcje mające na celu zwiększenie dostępności kultury dla najmłodszych widzów. W ramach wspólnych inicjatyw organizowane są wyjątkowe pokazy kinowe, warsztaty, a raz w roku dzieci rodzin zrzeszonych z fundacją same mają okazję tworzyć magiczny świat Disneya występując w miganym teledysku. Do tej pory udało się przetłumaczyć na język migowy utwory „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród”, „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana” oraz kultowe „Hakuna-matata” z „Króla lwa”. Premiera najnowszego teledysku do utworu „Wspaniały świat” z filmu „Aladyn” zaplanowana jest na środę, 1 czerwca br. (więcej tutaj).
 

- Tłumaczenie współczesnych serii lub filmów animowanych, gdzie pojawia się nie tylko mnóstwo powiedzonek, ale i oryginalnych nazw z uniwersum danej produkcji, to za każdym razem kompletnie nowe wyzwanie. Ale każdy nowy gest, nowa historia ubarwia świat wyobraźni dzieci, które nie mogą usłyszeć bohaterów popularnych animacji i wczuć się w ekranowe przygody. Start pasma w PJM w Disney Channel to dla nas ukoronowanie wieloletniej współpracy z Disneyem i wielki krok w stronę dostępności mainstremowych treści dla dzieci z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, już nie tylko na dedykowanym pokazie kinowym, ale w linearnej telewizji

- mówi Anna Żórawska, prezeska Fundacji Kultury bez Barier.


Za tłumaczenie na polski język migowy (PJM) odpowiedzialna jest Alicja Szurkiewicz z Fundacji Kultury bez Barier (więcej tutaj).
 
Alicja Szurkiewicz i bohaterowie serialu animowanego „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”, foto: The Walt Disney Company
Alicja Szurkiewicz i bohaterowie serialu animowanego „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”, foto: The Walt Disney Company

„Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” - sezon 4., z tłumaczeniem na polski język migowy, w Disney Channel - zapowiedź:„Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” - sezon 4., w polskim języku migowym (PJM), emisja w soboty i niedziele (od 23 kwietnia 2022 roku) o godz. 13:00 w Disney Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...