reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International o ochronie wielkich kotów

dodano: 2022-04-22 14:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

CNN International „Call to Earth” CNN International w ramach „Call to Earth” spotyka się z ludźmi pracującymi na rzecz ochrony wielkich kotów. Wiele gatunków drapieżnych kotów na naszej planecie zmaga się z katastrofalnymi skutkami zmian klimatycznych, niszczeniem siedlisk, kłusownictwem i konfliktami pomiędzy ludźmi a dzikimi zwierzętami. W specjalnym półgodzinnym programie „Call to Earth” - „Call to Earth: Protecting Big Cats”, który zostanie premierowo wyemitowany w sobotę, 23 kwietnia br. o godz. 18:30, kanał CNN International pokaże ludzi pracujących na rzecz ochrony populacji wielkich kotów. Program zostanie pokazany także w niedzielę, 24 kwietnia br. w godz. 7:00 i 13:00 CET.

CNN International „Call to Earth”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach „Call to Earth” zostaną przedstawione cztery historie na temat zagrożonych gatunków wielkich kotów. Opowie o nich Shafqat Hussain, antropolog środowiskowy i konserwator przyrody, a także laureat nagrody Rolexa, który od ponad dwudziestu lat pracuje na rzecz irbisów śnieżnych w rodzinnym Pakistanie (więcej tutaj).

Program pokaże zmniejszające się w wyniku działalności człowieka populacje pantery śnieżnej, lwa, jaguara czy tygrysa i opowie o działalności osób, które przyczyniają się do ochrony i rozwoju ich siedlisk.

Od tropienia nieuchwytnych irbisów śnieżnych w górach Pakistanu, przez monitorowanie rzadkiej, ale rozwijającej się populacji tygrysów w Tajlandii, po łączenie siedlisk jaguarów w Belize czy historię plemienia z Tanzanii, które zmienia obyczaje w celu ochrony lwów - CNN przyjrzy się ludziom poświęcającym swoje życie, by chronić jedne z najbardziej zagrożonych gatunków wielkich kotów (więcej tutaj).

„Call to Earth: Protecting Big Cats” - emisja w sobotę, 23 kwietnia 2022 roku o godz. 18:30 CET w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...