reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International o ochronie wielkich kotów

dodano: 2022-04-22 14:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

CNN International „Call to Earth” CNN International w ramach „Call to Earth” spotyka się z ludźmi pracującymi na rzecz ochrony wielkich kotów. Wiele gatunków drapieżnych kotów na naszej planecie zmaga się z katastrofalnymi skutkami zmian klimatycznych, niszczeniem siedlisk, kłusownictwem i konfliktami pomiędzy ludźmi a dzikimi zwierzętami. W specjalnym półgodzinnym programie „Call to Earth” - „Call to Earth: Protecting Big Cats”, który zostanie premierowo wyemitowany w sobotę, 23 kwietnia br. o godz. 18:30, kanał CNN International pokaże ludzi pracujących na rzecz ochrony populacji wielkich kotów. Program zostanie pokazany także w niedzielę, 24 kwietnia br. w godz. 7:00 i 13:00 CET.

CNN International „Call to Earth”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach „Call to Earth” zostaną przedstawione cztery historie na temat zagrożonych gatunków wielkich kotów. Opowie o nich Shafqat Hussain, antropolog środowiskowy i konserwator przyrody, a także laureat nagrody Rolexa, który od ponad dwudziestu lat pracuje na rzecz irbisów śnieżnych w rodzinnym Pakistanie (więcej tutaj).

Program pokaże zmniejszające się w wyniku działalności człowieka populacje pantery śnieżnej, lwa, jaguara czy tygrysa i opowie o działalności osób, które przyczyniają się do ochrony i rozwoju ich siedlisk.

Od tropienia nieuchwytnych irbisów śnieżnych w górach Pakistanu, przez monitorowanie rzadkiej, ale rozwijającej się populacji tygrysów w Tajlandii, po łączenie siedlisk jaguarów w Belize czy historię plemienia z Tanzanii, które zmienia obyczaje w celu ochrony lwów - CNN przyjrzy się ludziom poświęcającym swoje życie, by chronić jedne z najbardziej zagrożonych gatunków wielkich kotów (więcej tutaj).

„Call to Earth: Protecting Big Cats” - emisja w sobotę, 23 kwietnia 2022 roku o godz. 18:30 CET w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...