reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rośnie liczba subskrybentów HBO Max

dodano: 2022-04-22 11:23 | aktualizacja: 2022-04-22 14:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: AT&T/satkurier.pl

HBO Max 21 kwietnia amerykański holding AT&T w raporcie finansowym i operacyjnym za pierwszy kwartał 2022 roku podał, że liczba subskrybentów HBO Max i HBO na całym świecie wyniosła 76,8 mln, co oznacza wzrost z roku na rok o 12,8 mln. W ujęciu kwartalnym globalna liczba subskrybentów HBO Max i HBO wzrosła o 3 mln. W samych Stanach Zjednoczonych liczba subskrybentów wzrosła w ciągu roku o 4,4 mln do 48,6 mln na koniec marca br., natomiast na rynkach międzynarodowych o 8,4 mln do 28,2 mln.

WarnerMedia
HBO Max WarnerMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raportowana przez AT&T liczba subskrybentów HBO Max i HBO nie obejmuje ani użytkowników z darmowym okresem próbnym, ani subskrybentów Cinemax. Za to zawiera zarówno bezpośrednie subskrypcje, jak i te wykupione u operatorów płatnej telewizji.

Wskaźnik ARPU w Stanach Zjednoczonych wyniósł na koniec pierwszego kwartału br. 11,24 dol. Definiuje się go jako przychody z subskrypcji HBO Max i HBO w danym okresie podzielone przez liczbę subskrybentów, z wyłączeniem przychodów HBO Commercial i innych rozliczanych zbiorczo przychodów oraz subskrybentów w tym okresie.

Usługa streamingowa HBO Max należy do koncernu Warner Bros. Discovery, w którym większościowym udziałowcem jest AT&T. W Polsce HBO Max wystartował 8 marca br., zastępując HBO GO. Cena subskrypcji wynosi 29,99 zł miesięcznie. W ofercie HBO można znaleźć produkcje Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network, Max Original oraz wiele innych filmów i seriali.

Dodajmy, że w tym samym czasie liczba subskrybentów największej na świecie usługi streamingowej - Netflix, spadła o 0,2 mln do 221,6 mln, a jej operator przewiduje dalsze spadki, tym razem aż o 2 mln, w drugim kwartale br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...