reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Morderstwa kobiet na Podlasiu

dodano: 2022-04-23 02:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” W poniedziałek, 25 kwietnia br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 3. odcinek 2. sezonu polskiego programu „Kryminalne śledztwa PRL”, zatytułowany „Dusiciel”. Za produkcję programu odpowiada Blueberry Media Olga Siama.

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, drugi sezon „Kryminalnych śledztw PRL” powraca do milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Każdy odcinek pokaże, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.

Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Trzeci odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” opowiada o morderstwach dwóch dziewczynek i kobiety, do których doszło w latach 70. ubiegłego wieku na Podlasiu - skrzyżowaniu trzech kultur - oraz kulisach śledztwa prowadzonego przez milicję. Premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

W trzecim odcinku drugiej serii widzowie przeniosą się do lat 70. ubiegłego wieku. W owym czasie na Podlasiu żyło się biednie, ale spokojnie. Jednak trzy zbrodnie dokonane na dwóch dziewczynkach i kobiecie zmieniły życie mieszkańców na zawsze. Wydarzenia te również dobitnie ukazały, z jakimi ograniczeniami borykali się tutejsi milicjanci.

W roku 1971 w małej wsi Widowo zaginęła 9-letnia Atnonina. Wyszła ze szkoły w pobliskim Bielsku Podlaskim, ale nigdy nie dotarła do domu. W miejscu, gdzie ostatni raz ją widziano, obok jej śladów na śniegu zauważono ślady męskich butów. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania dziewczynki nie przyniosły rezultatów.

Pod koniec lata w 1976 roku, w znajdujących się około 50 km dalej Siemiatyczach, zaginęła 14-letnia Teresa. Wyszła ze spotkania młodzieżowego zespołu okarynowego i nikt jej więcej nie widział. Szukali jej wszyscy - żołnierze, milicjanci z psami tropiącymi, mieszkańcy, koledzy ze szkoły i z zespołu. Także w tej sprawie wysiłki okazały się bezowocne. Po dwóch tygodniach do kościoła w Siemiatyczach ktoś podrzucił anonimowy list, w którym opisane było miejsce ukrycia zwłok Teresy. Milicja sprawdziła ten trop i, niestety, odnalazła ciało dziewczynki. Rozpoczęły się poszukiwania autora listu. Czy podrzucił go świadek, czy może morderca dręczony wyrzutami sumienia? Mimo prowadzonych na szeroką skalę poszukiwań nie udało się wytypować autora ani zidentyfikować mordercy Teresy.

Rok później, w listopadzie 1977, w Bielsku Podlaskim doszło do kolejnego zabójstwa. Tym razem ofiarą była 19-letnia Barbara. Mieszkająca niedaleko kobieta zeznała, że w nocy, podczas której zaginęła dziewczyna, widziała mężczyznę w mundurze marynarza. Czy to on był mordercą? Czy był odpowiedzialny również za śmierć dwóch pozostałych dziewczynek? Czy milicjantom, którzy dysponowali ograniczonymi możliwościami, udało się schwytać sprawcę? O tym opowie trzeci odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

Na premierowe odcinki drugiego sezonu serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” CBS Reality zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International


„Kryminalne śledztwa PRL” - sezon 2., emisja w poniedziałki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...