reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie nowy Canal+ Sport z Premier League, ale w Czechach

dodano: 2022-04-23 19:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

Skylink M7 Group canal sport premier League 360px Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group, operatora platform satelitarnych Skylink i freeSAT, udzielił czeskiemu portalowi parabola.cz interesującego wywiadu z którego wynika, że na rynek czeski i słowacki wprowadzony zostanie nowy kanał sportowy premium o nazwie CANAL+ Sport. Stacja rozpocznie nadawanie na początku sierpnia wraz ze startem nowego sezonu angielskiej Premier League. Języczkiem uwagi jest fakt, że polski CANAL+ Sport od nowego sezonu przestanie transmitować angielską ligę na rzecz Viaplay.pl. Czy polscy kibice przeniosą się do streamingu czy do czeskiej platformy Skylink?

Skylink/satkurier.pl
Skylink M7 Group canal sport premier League-760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator platformy Skylink przygotowuje dla czeskich i słowackich widzów nowe stacje. I stacja CANAL+ Sport nie będzie jedynym nowym kanałem. Wywiad Jaromírem Glisníkiem dotyczy zmian w ofercie programowej i innych planów operatora Skylink. Prawdopodobnie z oferty Skylink usunięte zostaną kanały przesunięte w czasie o godzinę (+1h). 

Potwierdzono, że M7 Group z pewnością będzie brać udział w innych przetargach na atrakcyjne prawa sportowe. CANAL+ Sport ma być oferowany innym operatorom, ale rozmowy jeszcze trwają. Podobnie jest z modelem biznesowym dla abonentów Skylink.

Oczywiste jest, że jeden kanał CANAL+ Sport nie wystarczy, aby nadawać wszystkie transmisje z Premier League, ponieważ w tym samym czasie rozgrywanych jest wiele meczów. 

M7 Group kupiło prawa do wszystkich 380 meczów Premier League i zamierza wszystkie transmitować na żywo. W sobotnie popołudnie, kiedy rozgrywanych jest kilka meczów jednocześnie, pojawią się „tymczasowe” kanały CANAL+ Sport (coś jak u nas CANAL+ Now), które będą transmitować wszystkie mecze. Oczywiście stacje będą miały komentarz czeski lub słowacki. Te tymczasowe kanały będą dostępne za pośrednictwem OTT, tj. dla klientów za pośrednictwem Skylink Live TV.

Padło ciekawe pytanie dotyczące technicznego elementu: Co stanie się z bezpieczeństwem sygnału?

„Czy CANAL+ Sport będzie dostępny na istniejących kartach i modułach Skylink?
Czy będzie potrzebny moduł Nagra?

- Środki bezpieczeństwa wymagane przez Premier League są z każdym cyklem coraz bardziej rygorystyczne. Obecnie omawiamy indywidualne wymagania, nie mogę potwierdzić wyniku negocjacji. Z pewnością zostaną zastosowane znacznie surowsze kryteria niż dotychczas. Nie planujemy jednak wymiany kart.

- odpowiedział Jaromír Glisník.

I tu należy podejrzewać, że transmisje Premier League będą ściślej kontrolowane na poziomie systemu Nagra MA i to sparowanych kart, bo w pewnym stopniu stało się w Polsce. Inna sprawa, że CANAL+ Sport i klony tej stacji w Skylink na pozycji 23,5°E mogą być alternatywą dla polskich widzów, którzy „uwielbiają" korzystać z sharingu i „linijek" w Linuksowych tunerach.

Kiedy wystartuje CANAL+ Sport?
Planujemy wystartować na początku sierpnia, pierwszy mecz zostanie rozegrany 6 sierpnia 2022 roku.

Możliwe, że w ramach Skylink pojawia się też inne stacje sportowe - mowa o kanałach Nova Sport 3 i Nova Sport 4 ze sportami premium. Na razie trwają negocjacje dotyczące dołączenia tych stacji do Skylink.

Na pewno w Skylink nie pojawią się kanały Premier Sport i Premier Sport 2, bo to projekt konkurencyjnych operatorów, którzy nie byli zainteresowani udziałem M7 Group. Na razie nie będzie też lokalizowanej czeskiej wersji DocuBox z portfolio SP Int.

Skylink od dawna ogłosił zakończenie działania jednego z systemów dostępu warunkowego CryptoWorks - CAID 0D96. Jednak kanały są nadal szyfrowane w tym systemie, ale nowe stacje nie mają już tego CAID. Okazuje się, że operator Skylink... zapomniał o tym projekcie. 

M7 Group jest właścicielem czesko-słowackiej platformy satelitarnej freeSAT. Obecnie ta platforma korzysta z satelitów Thor/Intelsat (0,8°W/1°W) i Astra (23,5°E/19,2°E). Kiedy zakończy się migracja na 19,2°E?

Okazuje się, że każdy abonent freeSAT ma możliwość „przeprowadzki” na Astrę na korzystnych warunkach, ale abonenci wcale się nie śpieszą. M7 Group ma pojemność satelitarną na Thorze zarezerwowaną na dłuższy okres - dlatego nie ma powodu do pośpiechu.
 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...