reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews przedłuża kontrakt z Arabsatem

dodano: 2022-04-26 13:18
autor: Jan Borejko | źródło: Euronews/Arabsat

Euronews Euronews przedłużył kontrakt z operatorem satelitarnym Arabsat na pojemność na satelicie Badr 4 (znanym również jako Arabsat 4B), który działa na pozycji 26°E. Z tego satelity nadawana jest niekodowana (FTA), angielska wersja Euronews w rozdzielczości SD i w MPEG-2. Na razie nic nie wiadomo o zmianach w transmisji Euronews, np. w HD, MPEG-4 czy DVB-S2/8PSK.

Arabsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedłużając owocne lata długiego partnerstwa, Arabsat ogłosił, że jego partnerstwo z Euronews, wiodącymi europejskimi mediami informacyjnymi, będzie kontynuowane, w zakresie satelity o szerokim zasięgu BADR-4. 

- Jesteśmy zachwyceni naszą długą współpracą z Euronews, jednym z najczęściej oglądanych kanałów informacyjnych w Europie i czekamy na dalsze oferowanie ich wyjątkowo bogatych i zróżnicowanych wiadomości na temat Arabsat BADR-4

- powiedział dr Badr AlSuwaidan, pełniący obowiązki prezesa i dyrektora generalnego Arabsat .

- Wspiera to naszą strategię dostarczania treści, która odzwierciedla zapotrzebowanie rynku na odbiorców Arabsat w regionie MENA i Europie oraz zapewnia najlepsze wrażenia z oglądania niekodowanych programów telewizyjnych w domu.

- Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Arabsat, liderem transmisji i doskonałym partnerem, aby pomóc Euronews osiągnąć widoczność i rozpoznawalność treści w regionie MENA, a także osiągnąć różne cele rozwoju

– dodał Maxime Carboni, dyrektor ds. dystrybucji ogólnoświatowej w Euronews.


BADR-4 to satelita telekomunikacyjny zbudowany przez EADS/Astrium, który jest obsługiwany przez operatora Arabsat. Został wystrzelony w listopadzie 2006 roku rosyjską rakietą Proton-M/Briz-M. BADR-4 świadczy usługi stacjonarnej łączności satelitarnej w pasmach C i Ku z pozycji orbitalnej 26°E.

Parametry techniczne:
Arabsat BADR-4 26° E
tp. 15 (11,996 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK), FTA

Odbiór Euronews z wiązki BSS satelity Badr-4 jest możliwy w Polsce z nieco większej anteny (100-150 cm), przy czym najlepszy odbiór jest w południowo-zachodniej części Polski, a im dalej na północny wschód sygnał słabnie. 

Źródło: arabsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...