reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Komediówka” i filmy w maju w Warner TV

dodano: 2022-04-28 23:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV Polska W maju br. kanał Warner TV poleca swoim widzom serial „Dzień za dniem”, w ramach pasma „Komediówka” takie filmy jak „Komedia romantyczna”, „Miss Agent”, „Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza” i „Made in America”, w ramach pasma „Dobry wieczór” takie produkcje jak „Agent XXL”, „Stażyści”, „To już jest koniec”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” i „Magic Mike XXL”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie filmy jak „Prawo Bronxu”, „Matrix”, „Trzy królestwa” i „Mad Max: Na drodze gniewu”, a w ramach pasma „Piątki w akcji” takie produkcje jak „Królowie ulicy”, „Liberator”, „Ludzka tarcza” i „Pan i pani Smith”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Komediówka”:
emisja: w maju br.
W niedzielę, 1 maja br. o godzinie 13:10 stacja pokaże film „Komedia romantyczna”. Czy niepopularna dziewczyna, która sądzi, że jej życie jest porażką, może zostać główną bohaterką komedii romantycznej? Tak. Julia Jones (w tej roli Alyson Hannigan) jest niezadowolona ze swojej pracy i wyglądu, obawia się samotności. Decyduje się więc na sięgnięcie po pomoc trenera od romantycznych relacji. Twórcy filmu opowiadając jej historię parodiują filmy romantyczne - m.in. „Legalną blondynkę” czy „Dziennik Bridget Jones” (więcej tutaj).

W niedzielę, 1 maja br. o godzinie 18:50 kanał pokaże film „Miss Agent” (więcej tutaj), natomiast we wtorek, 3 maja br. o godzinie 13:15 produkcję „Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza” (więcej tutaj). Gracie Hart (Sandra Bullock) to profesjonalistka w swoim zawodzie: jest agentką Federal Bureau of Investigation (FBI), która skutecznie rozwiązuje powierzone jej sprawy. Otrzymuje zadanie, które sprawia, że oprócz zawodowych kompetencji, testom poddana jest także jej cierpliwość. Musi wystartować w konkursie piękności, aby dorwać przestępcę - dla zdeklarowanej chłopczycy to prawdziwe wyzwanie. Działalność pod przykrywką będzie kontynuować w drugiej części serii, gdzie stanie w obronie porwanej przyjaciółki.

We wtorek, 3 maja br. o godzinie 15:30 stacja pokaże film „Made in America”. Komedia o młodej kobiecie, która chce odkryć tożsamość swojego ojca, to przewrotne spojrzenie na filmy rodzinne. Zora jest córką czarnoskórej Sarah (Whoopi Goldberg), ale po latach odkrywa, że jej matka zaszła w ciążę dzięki zapłodnieniu in vitro, a ona nigdy nie poznała biologicznego ojca. Postanawia to zmienić, ale dowiaduje się, że jej tatą jest biały Hal Jackson - daleki od tego, jak wyobrażała sobie swojego rodzica. Cała trójka próbuje odnaleźć się w świecie nowych relacji (więcej tutaj).

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 19:00
Pasmo rozpocznie produkcja „Agent XXL” (emisja w poniedziałek, 2 maja br. o godzinie 19:05) o funkcjonariuszach policji, którzy szukają przestępcy. Po nitce do kłębka docierają do jego rodziny. Jeden z nich musi udawać starszą kobietę, by skontaktować się z byłą dziewczyną przestępcy (więcej tutaj). Pod przykrywką działają także bohaterowie „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” (emisja w poniedziałek, 23 maja br. o godzinie 21:10). Zadanie powierzone dwójce płatnych zabójców kończy się fiaskiem i przestępcy chowają się w Brugii w Belgii, by uciec przed konsekwencjami swoich błędów. Ich sytuacja w tymczasowej kryjówce komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jeden z nich otrzymuje zlecenie na zlikwidowanie drugiego. Jakby tego było mało, wkrótce do Belgii dociera także ich szef.

Tytułowi „Stażyści” (emisja w poniedziałek, 9 maja br. o godzinie 19:05) to dwóch kumpli, którzy stracili pracę. Są po czterdziestce i nie wiedzą, jak funkcjonować na bezrobociu. Postanawiają więc zgłosić się na staż do Google, ale trudno im konkurować z młodszymi pracownikami. By odnieść sukces muszą wykazać się sprytem i polegać na swojej przyjaźni (więcej tutaj). Te same wartości przydają się bohaterom „To już jest koniec” (emisja w poniedziałek, 16 maja br. o godzinie 21:10). Mieszkańców Los Angeles zaskakuje apokalipsa i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W rolach głównych wystąpili m.in. Seth Rogen, James Franco i Jonah Hill (więcej tutaj).

„Dobry wieczór” zakończy „Magic Mike XXL” (emisja w poniedziałek, 30 maja br. o godzinie 19:05). Grupa tancerzy chippendales, którą widzowie mogą znać z pierwszej części serii - „Magic Mike” - chce wystąpić po raz ostatni. Ponieważ to ich pożegnanie ze sceną, postanawiają dać show, jakiego nikt nie zapomni (więcej tutaj).

„Dzień za dniem”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 maja br.) o 15:15

W maju br. Warner TV rozpocznie emisję amerykańskiego serialu obyczajowego zatytułowanego „Dzień za dniem”. To odcinki z sarkastycznym humorem i fabuła z drobnymi nieporozumieniami, ale także pokrzepiająca opowieść o byciu sobą i potrzebie akceptacji. W pierwszych sezonach serialu główną postacią jest Corky Thatcher: chłopak z zespołem Downa, który szuka swojego miejsca w społeczeństwie po latach uczęszczania do szkoły specjalnej. Wraz z nim cała rodzina uczy się, jak nawiązywać relacje z ludźmi wokół. Thatcherowie wplątują się w zabawne sytuacje, a widzowie mogą obserwować, jak bohaterowie serialu sobie z nimi radzą. W późniejszych sezonach na pierwszy plan wychodzą także inne postaci, jak siostra Corky’ego, Becca. Ona również będzie próbowała odnaleźć się w szkolnym świecie i romantycznej relacji z chłopakiem Jessem, który chorował na AIDS. Żaden odcinek „Dnia za dniem” nie może obyć się bez występu pociesznego psa Thatcherów, Arnolda. Co rano domaga się napełnienia miski, ale perypetie głównych bohaterów sprawiają, że nawet ta prosta czynność staje się wyzwaniem dla całej rodziny. „Dzień za dniem” - ciepła opowieść o rodzinnych relacjach była przełomowa dla historii kina i telewizji. Po raz pierwszy na ekranie pokazano starania osoby z AIDS o stworzenie dobrych warunków do życia, a także funkcjonowanie osoby z zespołem Downa w społeczeństwie. Twórcy postawili na pozytywny przekaz, który wzmacniał familijny charakter historii rodziny Tatcherów.

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:00
Majowa odsłona stałego cyklu Warner TV odbędzie się pod znakiem kina akcji. W rolach głównych m.in. Charlize Theron, Zoë Kravitz, Carrie-Anne Moss, Keanu Reeves, Robert De Niro, Tom Hardy i Nicholas Hoult (więcej tutaj).

Majowe „Wielkie kino” zainauguruje „Prawo Bronxu” (emisja w środę, 4 maja br. o godzinie 21:40) z Robertem De Niro w obsadzie. To jednocześnie reżyserski debiut legendy aktorstwa. Choć często grał postaci bezpośrednio uwikłane w mafijne porachunki, tym razem jego rola w gangsterskim świecie została przedstawiona z nieco innej perspektywy. Wciela się w kierowcę autobusu, którego syn jest zafascynowany lokalną mafią. Rodzic próbuje robić wszystko, co w jego mocy, by zdusić niebezpieczną pasję syna w zarodku, lecz zadanie jest trudniejsze niż wcześniej podejrzewał (więcej tutaj).

Jak zapowiada nadawca, w zestawie produkcji dających zastrzyk adrenaliny nie mogło zabraknąć klasyka sci-fi: filmu „Matrix” (emisja w środę, 11 maja br. o godzinie 21:00). Zarówno debiut franczyzy z 1999 roku, jak i długo wyczekiwana kontynuacja serii z 2021 roku, przyciągnęły przed kinowe ekrany tłumy widzów. W emitowanej przez Warner TV pierwszej części widzowie mogą poznać koncept Matrixa - alternatywnej rzeczywistości, która jest iluzją prawdy o świecie, gdzie maszyny rządzą ludźmi (więcej tutaj i tutaj).

Kolejna produkcja przeniesie widzów do czasów bitwy o Czerwone Klify, która miała miejsce w III wieku n.e. w Chinach. „Trzy królestwa” (emisja w środę, 18 maja br. o godzinie 21:00) pokazują nie tylko efektowne walki z imponującymi wyczynami aktorów, ale także zmagania wojsk z trudną sytuacją, której muszą stawić czoła wojownicy. Film skupia się także na postaciach władców: to oni próbują zagarnąć kolejne królestwa dla siebie (więcej tutaj).

„Wielkie kino” zakończy „Mad Max: Na drodze gniewu” (emisja w środę, 25 maja br. o godzinie 21:00), nowoczesna kontynuacja serii przygód Mad Maxa. Reżyser George Miller w 2015 roku postanowił powrócić do uwielbianej przez fanów franczyzy o postapokaliptycznym świecie. Produkcja o grupie buntowników, którzy chcą obalić swoich władców, szybko zaimponowała fanom i krytykom złożonością świata wykreowanego przez Millera. Ekipa filmowa włożyła gigantyczny wysiłek w stworzenie kostiumów, makijażu, scenografii, rekwizytów i sekwencji walk, dzięki czemu futurystyczny film sprawia wrażenie maksymalnie realistycznego. W kontekście produkcji tego tytułu często wspomina się wyczyny kaskaderskie i efekty specjalne. Nawet szczegóły takie jak makijaż miały większy wpływ na otoczenie planu filmowego niż mogłoby się wydawać. Charakteryzatorzy i makijażyści wykonywali tak mocny makijaż, że kaskaderzy nie byli w stanie zmyć kosmetyków w czarnym kolorze. Chodzili z pomalowanymi oczami przez większość czasu trwania produkcji. Mieszkańcy miejscowości, w której odbywały się zdjęcia, szybko podchwycili nowy trend. Jak zaznaczył kaskader Harrison Norris, mężczyźni w całym miasteczku zaczęli chodzić w glam-rockowym makijażu, podążając w ślad swoich filmowych gości (więcej tutaj).

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki około 20:45
Obsada majowych „Piątków w akcji” to gwiazdy kina gatunku. Wśród nich na ekranie zagoszczą m.in. Angelina Jolie, Keanu Reeves, Chris Evans czy Tommy Lee Jones (więcej tutaj).

Bohaterem filmu „Królowie ulicy” (emisja w piątek, 6 maja br. o godzinie 23:05) jest policjant Ludlow, niesłusznie oskarżony o udział w zabójstwie innego funkcjonariusza. Do rozwiązywania spraw używa niezgodnych z prawem metod. Choć jego misje kończą się powodzeniem, zwierzchnicy nie patrzą przychylnym okiem na działalność Ludlowa. Kiedy kolega bohatera ginie podczas jednej z akcji, podejrzenia od razu padają na niego. Fani kina sensacyjnego znajdą w „Królach ulicy” nawiązanie do innej produkcji z filmografii Keanu Reevesa. W emitowanej przez Warner TV produkcji aktor wciela się w Ludlowa. W jednej ze scen ze snu wyrywa go ten sam dźwięk budzika, który wybudzał Thomasa Andersona z „Matrixa” ze snów o innej rzeczywistości.

W produkcji „Ludzka tarcza” (emisja w piątek, 20 maja br. o godzinie 21:15) główny bohater jest byłym członkiem piechoty morskiej. W tej roli Michael Dudikoff tym razem gra Douga Matthewsa, który ma szkolić żołnierzy z Iraku. Jego misja legnie w gruzach, gdy musi uwolnić brata, przetrzymywanego przez innego byłego żołnierza.

W piątek, 13 maja br. o godzinie 21:05 kanał pokaże film „Liberator” (więcej tutaj).

Pasmo zakończy „Pan i pani Smith” (emisja w piątek, 27 maja br. o godzinie 20:45), emocjonujący film z romantycznym i komediowym zacięciem. Jego bohaterowie to małżeństwo, których związek wszedł w fazę stagnacji i obydwoje czują się znudzeni codzienną rutyną. Mają tajemnicę: są płatnymi zabójcami, lecz druga osoba nic o tym nie wie. Sytuacja się komplikuje, kiedy otrzymują zlecenie na zlikwidowanie siebie nawzajem. Scenariusz produkcji, który początkowo był jedynie treścią pracy magisterskiej scenarzysty Simona Kinberga, stał się bazą jednego z największych hitów kina akcji. Dobranie obsady do tego hitu generowało liczne zawirowania. Początkowo w projekcie miał wziąć udział Johnny Depp, a następnie Nicole Kidman, jednak najpierw zrezygnował z niego Depp, a później Kidman. Wtedy plan opuścił nowo przybyły Brad Pitt, lecz zdecydował się na powrót, gdy rolę pani Smith przyjęła Angelina Jolie. Produkcja została przerwana po raz kolejny, kiedy Brad Pitt zostawił ją na trzy miesiące, aby wystąpić w „Ocean’s Twelve: Dogrywka” (więcej tutaj).
 
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Brad Pitt i Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Brad Pitt i Angelina Jolie w filmie „Pan i pani Smith”, foto: Stephen Vaughn/SMPSP/New Regency Pictures/Twentieth Century Fox Film Corp./Photofest
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...