reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Seryjny morderca w Łodzi

dodano: 2022-04-29 05:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” W poniedziałek, 2 maja br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 4. odcinek 2. sezonu polskiego programu „Kryminalne śledztwa PRL”, zatytułowany „Zabójca na przepustce”. Za produkcję programu odpowiada Blueberry Media Olga Siama.

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, drugi sezon „Kryminalnych śledztw PRL” powraca do milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Każdy odcinek pokaże, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.

Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Czwarty odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” opowiada o morderstwach, do których doszło w 1980 roku w Łodzi sparaliżowanej przez robotnicze strajki oraz o kulisach śledztwa prowadzonego przez milicję. Premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 2 maja br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

W czwartym odcinku drugiej serii widzowie przeniosą się do Łodzi. Latem 1980 roku w całej Polsce trwały strajki i okupowane były zakłady pracy, w tym łódzkie fabryki. Gdy tylko protest w jednej był wygaszany, wybuchał od nowa w kolejnych. Miasto zostało całkowicie sparaliżowane, gdyż do strajkujących robotników dołączyli pracownicy komunikacji miejskiej.

Na początku września 1980 roku łódzka milicja otrzymała zgłoszenie dotyczące ataku młodego mężczyzny na 11-latkę. Dziewczynka została ogłuszona. Gdy na chwilę odzyskała świadomość,  postanowiła udawać martwą - co prawdopodobnie uratowało jej życie. Mężczyzna okradł ją i zbiegł, zabierając ze sobą jej sweter, który założył na siebie.

Kilka dni później w lesie pod Łodzią znaleziono ciało 25-letniej kobiety. Ofiara była całkiem naga, a na miejscu zbrodni leżał metalowy hak owinięty w materiał. W ciągu zaledwie tygodnia doszło do kolejnych zbrodni. Napastnik zamordował ośmiolatkę, której zwłoki odkryto niedaleko domu jej ojczyma oraz zaatakował 19-latkę w lesie na obrzeżach Łodzi. Nieprzytomną dziewczynę znaleźli leśnicy - przeżyła, ale po uderzeniu w głowę nic nie pamiętała. Milicjanci na miejscu znaleźli prawdopodobne narzędzie zbrodni: ciężką kulę schowaną w skarpecie.

O tym, że w mieście grasuje seryjny morderca, przerażeni mieszkańcy Łodzi i okolic dowiadywali się pocztą pantoflową, ponieważ w mediach nie pojawiły się żadne komunikaty. Pierwsze strony gazet oraz wiadomości w radiu i telewizji zdominowane były przez porozumienia sierpniowe. Zresztą informowanie o zagrożeniu ze strony zbrodniarza w owym czasie nie było rządzącym na rękę.

Mimo trudności, braku personelu i presji ze strony władzy, milicja podjęła działania. Funkcjonariusze przeprowadzili przesłuchania świadków, podczas których jedno zeznanie przykuło ich uwagę. Czy milicjantom udało się schwytać seryjnego mordercę z Łodzi i jak wyglądało śledztwo prowadzone w ogarniętym strajkami mieście? Kim był napastnik i jakie motywy pchnęły go do zbrodni? O tym opowie czwarty odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 2 maja br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

Na premierowe odcinki drugiego sezonu serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” CBS Reality zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International


„Kryminalne śledztwa PRL” - sezon 2., emisja w poniedziałki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...