reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Odwilż” w kanałach HBO, HBO2 i HBO3

dodano: 2022-04-30 10:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

HBO „Odwilż” W niedzielę, 1 maja br. o godz. 20:10 w kanale HBO w ramach pasma „Niedzielny megahit”, a w kolejnych dniach w stacjach HBO2 i HBO3, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polsko-brytyjskiego serialu „Odwilż”, serii Max Original. Producentem jest HBO Europe, producentem wykonawczym Magnolia Films, a wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Dotąd serial był dostępny w serwisie VOD HBO Max. Występują Katarzyna Wajda, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Ewa Skibińska, Marcelina Stępkowska, Julia Rosnowska, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda i Andrzej Grabowski.

HBO „Odwilż”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo - niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje. Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim - kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda, a w pozostałych rolach pojawią się Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Ewa Skibińska, Marcelina Stępkowska, Julia Rosnowska, Bartłomiej Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Krzysztof Zarzecki, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski i Piotr Żurawski. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

„Odwilż” to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski - producent, Izabela Łopuch - executive producent, Johnathan Young - executive producent, oraz Antony Root - executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tak zwanych „zachęt”.

Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie. Produkcja liczy sześć odcinków (więcej tutaj). W HBO serial zostanie pokazany premierowo w ramach pasma „Niedzielny megahit” (więcej tutaj).

„Odwilż” - sezon 1., opisy postaci:

Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda) - twarda, nieustępliwa policjantka. Obsesyjnie zaangażowana w pracę. Niedawno straciła męża, Wojtka, który również był policjantem. Mama kilkuletniej Hanny. Tkwi w zawieszeniu, w tymczasowości - nie jest w stanie przyjąć do wiadomości okoliczności śmierci męża.

Krzysztof Trepa (Bartłomiej Kotschedoff) - partner policyjny Zawiei. Twardo stąpa po ziemi. Wspiera Zawieję bez względu na wszystko. Jest lojalnym kolegą, na którego ona zawsze możne liczyć, także w sferze prywatnej.

Bogdan Pietrzak (Juliusz Chrząstowski) - naczelnik wydziału, w którym służy Zawieja. Jest wymagający i zasadniczy, uparcie dążący do celu. Poważnie traktuje każde prowadzone przez jego wydział śledztwo. Nikomu nie daje taryfy ulgowej, ale można na nim polegać.

Andrzej Radwan (Cezary Łukaszewicz) - były partner policyjny Wojciecha, zmarłego męża Zawiei. Policjant w depresji, ze skomplikowaną sytuacją rodzinną.

Michał Strzelecki (Bogusław Linda) - prokurator okręgowy. Szanowany, nieustępliwy i surowy profesjonalista, można go określić mianem twardego gracza. Ma wielu wrogów ze względu na wcześniejsze śledztwa i sprawy, które prowadził. To jego ciężarna córka Magdalena zostaje zamordowana przez nieznanych sprawców.

Marcin Kosiński (Sebastian Fabijański) - mąż zmarłej Magdaleny, której ciało zostało znalezione na brzegu rzeki. Od siedmiu lat byli małżeństwem, teraz oczekiwali dziecka. W ostatnich miesiącach przed jej śmiercią mieli kłopoty, nie mieszkali razem. Nieakceptowany przez teścia, ma problemy z długami.

Jan Zawieja (Andrzej Grabowski) - ojciec Wojciecha, zmarłego męża Zawiei, były policjant. Nie może pogodzić się ze śmiercią syna, szuka wytłumaczenia. Często opiekuje się swoją wnuczką, Hanną, a Zawieja może liczyć na jego wsparcie.

Hanna Zawieja (Marcelina Stępkowska) - kilkuletnia córeczka Zawiei. Niedawno straciła ojca. Sporo czasu spędza z dziadkiem, bo jej mama bardzo dużo pracuje.

Małgorzata Adamczyk (Ewa Skibińska) - matka Zawiei, z którą ta ma ograniczony kontakt. Mieszka w innym mieście, martwi się o córkę.

Anna Janas (Małgorzata Gorol) - przyjaciółka ofiary. To ona była wsparciem dla Magdaleny Kosińskiej w ostatnim okresie przed śmiercią. Obie kobiety znały się od dzieciństwa, łączyła je wspólna historia i prawdziwa przyjaźń.

Konrad Janas (Piotr Żurawski) - przyjaciel Marcina Kosińskiego, brat Anny Janas.

Dorota Czerwińska (Monika Krzywkowska) - partnerka życiowa prokuratora Strzeleckiego.

„Odwilż” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w niedzielę, 1 maja br. o 20:10 w HBO

Ciało młodej kobiety zostaje znalezione na brzegu rzeki. Wyraźnie widać, że niedawno rodziła. Starsza aspirant Zawieja (Katarzyna Wajda) wraz ze swoim policyjnym partnerem Trepą (Bartłomiej Kotschedoff) rozpoczynają śledztwo. Policjantkę nurtuje pytanie, gdzie jest nowonarodzone dziecko ofiary, którego nigdzie nie znaleźli. Sprawa nabiera rozgłosu, gdy ofiarą okazuje się córka prokuratora okręgowego.

Odcinek 2.
emisja: w niedzielę, 8 maja br. o 20:10 w HBO

Trwa policyjne śledztwo, pojawiają się nowe wątki i poszlaki. Policja sprawdza, jaki związek ze sprawą mogą mieć długi i uwikłania biznesowe Kosińskiego (Sebastian Fabijański), męża zamordowanej kobiety. Nadal trwają też poszukiwania samochodu, którym podróżowała ofiara. Do pomocy w sprawie Pietrzak (Juliusz Chrząstowski) postanawia zaangażować Radwana (Cezary Łukaszewicz). Zawieja nie jest zadowolona z tej decyzji. Policjantka z coraz większym trudem godzi obowiązki służbowe z życiem prywatnym, nie jest w stanie zapewnić swojej córce Hani opieki.

Odcinek 3.
emisja: w niedzielę, 15 maja br. o 20:10 w HBO

Szukając nowych tropów Zawieja i Trepa udają się do szpitala psychiatrycznego, w którym pracowała zamordowana kobieta.

Odcinek 4.
emisja: w niedzielę, 22 maja br. o 20:10 w HBO

Policja rozpoczynania poszukiwania Wróbla (Krzysztof Zarzecki), jednego z pacjentów zamordowanej. Zawieja jedzie do zakładu karnego w Goleniowie, w którym Wróbel odsiadywał wyrok. Ma nadzieję znaleźć tam więcej informacji, które naprowadzą ją na nowe tropy w sprawie.

Odcinek 5.
emisja: w niedzielę, 29 maja br. o 20:10 w HBO

Dzień pogrzebu zamordowanej Magdaleny Kosińskiej (Julia Rosnowska). Przesłuchanie jednego z więźniów z Goleniowa wskazuje na nowe tropy i rodzi kolejne podejrzenia. Policja zabezpiecza cmentarz i czeka na rozwój wydarzeń. Zawieja jest coraz bardziej zdesperowana i zatraca się w śledztwie. Jej kilkuletnia córeczka, Hanna (Marcelina Stępkowska), spędza cały dzień na komisariacie pod opieką babci. Wieczorem matka Zawiei postanawia jednak zabrać wnuczkę ze Szczecina do siebie nad morze.

Odcinek 6.
emisja: w niedzielę, 5 czerwca br. o 20:10 w HBO

Wbrew zasadom prokurator Strzelecki (Bogusław Linda) przejmuje sprawę. Zawieja (Andrzej Grabowski) nie daje za wygraną i, mimo rozkazów przełożonego, postanawia podążyć jego śladem. Policja podejmuje decyzję o przeszukaniu liczących dziesiątki kilometrów szczecińskich tuneli. Nadal nie wiadomo, gdzie jest dziecko zamordowanej kobiety. Kolejne tropy się urywają.
 
Katarzyna Wajda w serialu „Odwilż”, foto: Adam Golec
Katarzyna Wajda w serialu „Odwilż”, foto: Adam Golec


„Odwilż” - sezon 1., emisja w niedziele (od 1 maja 2022 roku) o godz. 20:10 w HBO. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanałów HBO2 i HBO3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...