reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nuta Gold już nadaje

dodano: 2022-05-01 00:10 | aktualizacja: 2022-05-01 20:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Nuta Gold Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z 30 kwietnia br. na 1 maja br. nadawanie rozpoczął kanał Nuta Gold, którego nadawcą jest należąca do Michała Winnickiego firma MWE Music. Stacja w multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) i u wybranych operatorów telewizji kablowej i IPTV zastąpiła obecny na rynku od 2003 roku kanał Gold TV (wcześniej jako ITV i TO!TV), którego nadawcą jest firma Telestar. Obok logo Nuta Gold na ekranie znajduje się napis „Emisja testowa”.

Nuta Gold


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie poinformowano o wypowiedzeniu przez Telestar firmie MWE Networks Michała Winnickiego umowy na dystrybucję stacji Gold TV. Współpraca zakończyła się w sobotę, 30 kwietnia br. W związku z tym faktem Michał Winnicki zapowiedział uruchomienie własnego kanału z ofertą praktycznie identyczną jak Gold TV - pod nazwą Nuta Gold. Stacja swoją nazwą nawiązuje do innej z portfolio Michała Winnickiego - obecnego na rynku od 2015 roku kanału Nuta.tv (więcej tutaj). W logo stacji Nuta Gold użyto identycznego zapisu słowa „Gold” jak w logotypie Gold TV, natomiast zapis słowa „Nuta” różni się od tego użytego w logo kanału Nuta.tv.

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV, do czego doszło 15 lipca 2020 roku, natomiast 30 września 2020 roku nadawanie rozpoczął kanał Gold TV HD. Dodajmy, iż wersje SD i HD mają identyczne ramówki. W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Stacja Gold TV (w SD i/lub HD) była dostępna w ofertach platform Canal+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej.

W ramówce kanału Nuta Gold widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową. Stacja pojawiła się na listach platform Canal+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj). Dodajmy jednak, że kilka minut po starcie emisja satelitarna (co równocześnie oznacza obecność na listach platform Canal+ i Orange TV) została wstrzymana - zamiast programu nadawana jest czarna plansza. W pozostałych źródłach stacja nadaje bez zakłóceń.

Na razie brak informacji odnośnie dalszego funkcjonowania kanału Gold TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...