reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Inspektor George Gently” w kanale Epic Drama

dodano: 2022-05-02 13:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Inspektor George Gently” Martin Shaw W sobotę, 7 maja br. o godz. 19:30 w kanale Epic Drama wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. brytyjskiego serialu detektywistycznego „Inspektor George Gently” („Inspector George Gently”). Jest to telewizyjna adaptacja serii powieści autorstwa Alana Huntera. Serial został napisany przez scenarzystę serialu „Our Friends In The North”, Petera Flannery'ego. W roli głównej występuje brytyjski aktor Martin Shaw, znany z ról w serialach „The Professionals” oraz „Sędzia John Deed”. Ponadto występują Phil Davis, Christian Cooke, Lee Ingleby, Richard Armitage. Wkrótce w ofercie stacji ma pojawić się 2. sezon tej produkcji.

Epic Drama „Inspektor George Gently” Martin Shaw


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielka Brytania, 1964 rok: to czas, kiedy granica między stróżami prawa a przestępcami coraz bardziej się zaciera, a rozpowszechniający się handel narkotykami na zawsze zmienia oblicze organów bezpieczeństwa. Jest to również czas, kiedy brytyjska młodzież stoi u progu rewolucji społecznej i seksualnej. Inspektor George Gently jest jednym z niewielu dobrych ludzi w Scotland Yardzie. Jego moralność jest coraz rzadziej spotykaną wartością w policji, w której korupcja staje się powszechna i niekontrolowana. Jednak jego niestrudzony pościg za osławionymi gangsterami, takimi jak Joe Webster (Phil Davis, „Samotnia”), prowadzi do zabójstwa jego ukochanej żony, Isabelli - zabójstwa zaaranżowanego przez samego Webstera w akcie zemsty na Gentlym. Pogrążony w żałobie inspektor dowiaduje się o morderstwie młodego motocyklisty Johnny'ego Listera (Christian Cooke, „Gdzie serce twoje”), który należał do narkotykowej szajki z Northumberland. Wszystko wskazuje na to, że za zbrodnią również może stać Webster. Inspektor Gently nalega, by powierzono mu tę sprawę i decyduje, że będzie ona ostatnią.

W Northumberland George rozpoczyna współpracę z upartym młodym detektywem Bacchusem (Lee Ingleby, „The Street”), który jest przekonany, że głównym podejrzanym o zabójstwo Johnny'ego Listera jest Ricky Deeming (Richard Armitage, „Robin Hood”) - charyzmatyczny przywódca gangu motocyklistów Defenders. Jednak w miarę jak sprawa coraz bardziej się komplikuje, Gently musi zdecydować, czy zaufać Bacchusowi - niewykluczone, że i jego, porywczego, ambitnego sierżanta, skusiła korupcyjna droga, którą podąża tak wielu jego rówieśników. Gdy sprawa osiąga nieoczekiwany punkt kulminacyjny, inspektor zaczyna czuć, że jego sposób działania jest potrzebny policji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - i być może nie jest jednak gotowy, by uznać to zadanie za swoje ostatnie.

Serial „Inspektor George Gently” składa się z 90-minutowych odcinków, z których każdy koncentruje się na innej sprawie. Premiera dwóch odcinków pierwszej serii odbędzie się w sobotę, 7 maja br. o godzinie 19:30 w kanale Epic Drama. Tydzień później, w sobotę, 14 maja br. o godzinie 19:30 wyemitowany zostanie premierowo trzeci odcinek tej serii. Wkrótce stacja ma pokazać premierowo drugi sezon tego serialu (więcej tutaj).
 
Martin Shaw w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Viasat World
Martin Shaw w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Viasat World


„Inspektor George Gently” - sezon 1., emisja w soboty (od 7 maja 2022 roku) o godz. 19:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...