reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spiegel TV Wissen pod nową nazwą - planowana zawartość UHD

dodano: 2022-05-02 12:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: curiositychannel.tv

Curiosity channel by Spiegel TV 2022 360px Zgodnie z zapowiedziami, od 2 maja płatna niemiecka stacja Spiegel TV Wissen zmieniła nazwę i przeszła rebranding. Kanał nazywa się teraz Curiosity Channel z dodatkiem „Powered by Spiegel”. To kanał dokumentalny, który można odbierać m.in. w platformie Sky Deutschland z satelity Astra 19,2°E.

curiositychannel.tv
Curiosity channel by Spiegel TV 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Curiosity Channel Powered by Spiegel oferuje realistyczne relacje i ekscytujące filmy dokumentalne o nauce, technologii, środowisku i przyrodzie. Nadawca postrzega siebie jako obserwatora dziennikarskiego, który ma oko na sprawy codzienne, a także na szeroki obraz. Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej, nadawca ma w swoim programie liczne niemieckie produkcje własne i wysokiej jakości formaty międzynarodowe, w których fakty i rzeczywistość piszą fascynujące historie i oferują najlepszą rozrywkę.

Kanał można odbierać na znanych dotychczas platformach, w tym w płatnej platformie Sky dla widzów satelitarnych w Niemczech i Austrii w pakiecie startowym lub pakiecie rozrywkowym w standardowej rozdzielczości (SD). Nadawany jest dla Sky przez satelitę Astra 1M na 19,2°E z częstotliwości 11,993 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 9/10, DVB-S2/ QPSK, kodowanie: VideoGuard. Stacja ta jest też w rozdzielczości HD w ofercie pakietu M7 Group z satelity Eutelsat 9B (9°E) z częstotliwości 12,360 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC:2/3, DVB-S2/8PSK, kodowanie: Conax/VideoGuard. Stacja w wersji SD jest w niemieckiej platformie Satelio z satelity Astra 4A (4,8°E) dla Afryki Subsaharyjskiej.

Curiosity Channel dostępny również w formacie HD w Niemczech w sieci kablowej od Vodafone, przez Telekom w pakiecie MagentaTV Big TV, poprzez pakiet Premium TV Plus od Pÿur, w pakiecie Premium od M7 oraz przez platformy streamingowe Waipu TV i Zattoo . W Szwajcarii kanał jest dostępny u operatora UPC. Oprócz Sky widzowie w Austrii odbierają kanał w pakiecie TV L za pośrednictwem T-Mobile Austria. 

Kanał należy do Spiegel TV Geschichte und Wissen GmbH & Co. KG, wspólnego przedsięwzięcia Autentic GmbH, Curiosity Inc. i Spiegel TV GmbH. Amerykańska firma Curiosity Inc. nabyła 32 proc. udziałów w Spiegel TV Geschichte und Wissen GmbH & Co. KG latem 2021 roku.

Curiosity organizuje też płatny, siostrzany kanał Spiegel Geschichte (Spiegel Historia), za który również trzeba zapłacić. Poprzedni właściciele Spiegel TV GmbH z Hamburga i Autentic GmbH z Oberhaching posiadają po 34 proc. udziałów.

Planowane są również treści UHD, ale na razie nie ma dalszych informacji na ten temat. Nie ma też treści w UHD, nawet na żądanie.

Już w momencie wejścia zapowiedziano, że w ramach partnerstwa stacja zostanie w przyszłości repozycjonowana pod marką Curiosity. Co ciekawe, umowa z amerykańskim Curiosity ma na celu przygotowanie portfolio dostawcy SVOD do ekspansji na kontynencie europejskim, więc jest możliwość oferowania treści nowej stacji w Polsce. 

Co stanie się z historią siostrzanej stacji Spiegel TV - nie zostało to  jeszcze wyjaśnione. Na razie będzie działał pod poprzednią nazwą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...