reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Film TVN na bazie słuchowiska Empik Go w kinach

dodano: 2022-05-06 06:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Next Film TVN „Fucking Bornholm” Od piątku, 6 maja br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Fucking Bornholm”. Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio, koproducentami są TVN (Warner Bros. Discovery), Empik Go (Grupa Empik) i Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Next Film z grupy Helios (Agora). Występują Agnieszka Grochowska, Jaśmina Polak, Dorota Michalska-Lulka, Nina Yndis, Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki, Borys Bartłomiejczyk, Oliwier Grzegorzewski, Marcel Sikora i Magnus Krepper.

Next Film TVN „Fucking Bornholm”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 6 maja br. na ekrany kin w całej Polsce trafi film „Fucking Bornholm” z udziałem m.in. Agnieszki Grochowskiej, Jaśminy Polak, Macieja Stuhra i Grzegorza Damięckieg. Jak czytamy w opisie, to zainspirowana życiem słodko-gorzka historia pewnej majówki, której daleko do sielankowych wyobrażeń. Dystrybutorem tytułu jest spółka Next Film z grupy Helios. 

„Fucking Bornholm” opowiada historię grupy przyjaciół, którzy wybrali się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, od lat spędzany na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami? Główni bohaterowie filmu - piękni, czterdziestoletni i w kryzysie - przeżyją majówkę, której daleko do sielankowych wyobrażeń.   

W filmie występują: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak, Grzegorz Damięcki i Magnus Krepper. „Fucking Bornholm” powstał na podstawie słuchowiska Empik Go, stworzonego przez reżyserkę i współscenarzystkę filmu Annę Kazejak, która tak opisuje genezę tytułu:

- Pomysł zrodził się z życia i obserwacji moich przyjaciół. Jeździłam na wakacje kamperami, przyczepami i mam wiele dobrych i ciut gorszych wspomnień z tym związanych. W którymś momencie przyszedł także taki czas, kiedy nasze związki zaczęły drżeć w posadach i część sytuacji, które widzowie zobaczą w filmie, miała miejsce na naszych wspólnych wyjazdach. Do napisania scenariusza zainspirowało mnie zatem życie - moje i moich przyjaciół.


Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio, a koproducentami są TVN Grupa Discovery, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy oraz Empik Go. Dystrybutorem produkcji jest Next Film - firma należąca do Heliosa (Grupa Agora), która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. Reżyserem filmu jest Anna Kazejak, autorami scenariusza są Anna Kazejak i Filip K. Kasperaszek, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Stolecki.
 
Grzegorz Damięcki, Jaśmina Polak, Agnieszka Grochowska i Maciej Stuhr oraz samochód Volkswagen Transporter na plakacie promującym kinową emisję filmu „Fucking Bornholm”, foto: Agora
Grzegorz Damięcki, Jaśmina Polak, Agnieszka Grochowska i Maciej Stuhr oraz samochód Volkswagen Transporter na plakacie promującym kinową emisję filmu „Fucking Bornholm”, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...