reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-11-26 - 2022-11-27

„Digital Dragons Awards” w kanale Polsat Games

dodano: 2022-05-06 07:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Krakowski Park Technologiczny (KPT) „Digital Dragons Awards” W poniedziałek, 16 maja br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się 10. gala wręczenia nagród polskiej branży gier wideo - „Digital Dragons Awards”. Gospodarzami widowiska, którego organizatorem jest Krakowski Park Technologiczny (KPT), będą Sonia Wojciechowska (KPT), Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński („Faux Paux”). O kwestie techniczne i realizacyjne zadba firma Frenzy. Organizację wydarzenia wspierają miasto Kraków i województwo małopolskie. W piątek, 27 maja br. o godz. 18:00 widowisko to pokaże premierowo kanał Polsat Games.

Krakowski Park Technologiczny (KPT) „Digital Dragons Awards”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Galę ponownie poprowadzą Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński - współtwórcy m.in. programu telewizyjnego „Faux Paux”. Scena nie byłaby jednak kompletna bez obecności Soni Wojciechowskiej z Krakowskiego Parku Technologicznego, która z „Digital Dragons Awards” związana jest od samego początku. Program gali zostanie uświetniony specjalnie przygotowanym występem muzycznym.

W tym roku nagrody przyznane będą w sześciu kategoriach: „Best Polish Game”, „Best Mobile Game”, „Best Polish Game Design”, „Best Polish Game Art”, „Best Polish Original Soundtrack” oraz „Best Foreign Game”. Przyznane zostaną także nagrody specjalne - „Special Recognition Award 10-lecia” oraz „Nagroda dla najlepszej gry indie ostatniej dekady”.

- W tym roku świętujemy dziesięciolecie „Digital Dragons”. Pomysł na konferencję wyszedł ze środowiska branży gier. Przede wszystkim chodziło o to, żeby docenić twórców tej, wówczas jeszcze będącej tuż przed wielkim boomem, branży. Dlatego od samego początku było wiadomo, że jednym z bardzo ważnych elementów będą nagrody dla twórców gier. Nasze wspaniałe smocze jajo gości obecnie w wielu polskich studiach, a niektóre z nich mogą poszczycić się kilkoma trofeami. W tym roku chcemy także docenić twórców gier niezależnych: nagrodzimy grę indie, która osiągnęła największy sukces w ciągu ostatniej dekady, Ogromnie się cieszymy, że Polsat Games docenił wagę tego wydarzenia i nasza gala będzie także dostępna na antenie telewizyjnej

- mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.


Jak przyznają sami organizatorzy, tegoroczna edycja nagród jest jedną z bardziej różnorodnych w dotychczasowej historii nagród. Warto pamiętać, że tytuły nominują przedstawiciele polskiego gamedevu.

O zwycięzcach decyduje głosowanie jury złożonego z przedstawicieli serwisów internetowych poświęconych grom, a także: reprezentanta świata nauki Pawła Węgrzyna z Zakładu Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego, redaktora naczelnego gamemusic.pl i współtwórcy „Game Music Festival” Mateusza Borkowskiego, oraz Aleksandry Olszar, autorki bloga „6 kolorów gier”. W tym roku do jury został zaproszony także przedstawiciel odbywającego się w Krakowie „Festiwalu Muzyki Filmowej” („FMF”) (więcej tutaj).

- To zaszczyt, że po raz kolejny możemy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Polska branża twórców gier z roku na rok rośnie w siłę i ważne jest, aby w odpowiedni sposób zaprezentować jej osiągnięcia szerszemu odbiorcy. Jesteśmy pewni, że przygotowana wspólnie z „Digital Dragons” oprawa wydarzenia zostanie z entuzjazmem odebrana przez wszystkich fanów elektronicznej rozrywki

- skomentował Marcin Kilar, dyrektor zarządzający Frenzy.

- Założeniem kanału Polsat Games jest dostarczanie rozrywki miłośnikom gier wideo i esportu, ale także tworzenie przestrzeni do prezentowania osiągnięć rodzimej i światowej branży gamedev. Przykładem są m.in. programy takie jak „Faux Paux”, czy transmisje z najważniejszych wydarzeń branżowych, do których z pewnością można zaliczyć „Digital Dragons”. To prawdziwa przyjemność móc ponownie gościć na naszej antenie tak ważne dla środowiska wydarzenie, które od lat kreuje pozytywny wizerunek polskich twórców gier wideo i nagradza ich za kreatywność i pomysłowość

- dodała Ewa Czekała, szefowa kanału Polsat Games.


Plan transmisji:

27 maja (piątek)
18:00 e-sport: 10. gala „Digital Dragons Awards” - widowisko, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...