reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Proste rzeczy” w Canal+ Family

dodano: 2022-05-06 16:56 | aktualizacja: 2022-05-06 23:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Proste rzeczy” W sobotę, 7 maja br. o godz. 9:00 w w CANAL+ Family wyemitowany zostanie premierowo polski film „Proste rzeczy”. Producentem filmu jest Before My Eyes, koproducentem Cinelitera, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a polskim dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Reżyserem i scenarzystą jest Grzegorz Zariczny, a autorką zdjęć Weronika Bilska. W obsadzie znaleźli się Magdalena Sztorc, Alicja Kitowska, Błażej Kitowski i Tomasz Schimscheiner. Film ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Ale Kino+.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Proste rzeczy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na pograniczu fabuły i dokumentu, z improwizowanymi scenami. Utrzymany w duchu slow cinema obrazek z życia Błażeja (w tej roli Błażej Kitowski), Magdaleny (Magdalena Sztorc) i ich córki Alicji (Alicja Kitowska). Młodzi budują dom za miastem. Na miejscu pojawia się wuj (Tomasz Schimscheiner) chłopaka. Jak czytamy w opisie, w prostych rzeczach ujawniają się skomplikowane relacje psychologiczne. Grzegorz Zariczny przedstawia rzecz o emocjonalnym dojrzewaniu 30-latków (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Proste rzeczy” pojawił się w kinach w piątek, 4 czerwca 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Błażej Kitowski i Magdalena Sztorc na plakacie promującym kinową emisję filmu „Proste rzeczy”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Błażej Kitowski i Magdalena Sztorc na plakacie promującym kinową emisję filmu „Proste rzeczy”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty


„Proste rzeczy” - emisja w sobotę, 7 maja 2022 roku o godz. 9:00 w CANAL+ Family.
Film ten mogą obecnie oglądać widzowie Ale kino+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...