reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czy Nuta Gold pojawi się w przekazie satelitarnym?

dodano: 2022-05-07 16:16 | aktualizacja: 2022-05-07 17:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

Nuta Gold W nocy z soboty na niedzielę, z 30 kwietnia br. na 1 maja br. nadawanie rozpoczął kanał Nuta Gold, którego nadawcą jest należąca do Michała Winnickiego firma MWE Music. Stacja w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) zastąpiła obecny na rynku od 2003 roku kanał Gold TV (wcześniej jako ITV i TO!TV), którego nadawcą jest firma Telestar. Dodajmy jednak, że już kilka minut po starcie emisja satelitarna (co równocześnie oznacza obecność na listach platform Canal+ i Orange TV) została wstrzymana - zamiast programu nadawana jest czarna plansza. Czy Nuta Gold wznowi emisję satelitarną? W tej sprawie na forum.satkurier.pl wypowiedział się przedstawiciel nadawcy tej stacji.

Nuta Gold


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Tak, Nuta Gold pojawi się satelitarnie FTA (emisja niekodowana - red.) oraz na listach platform Orange TV i Canal+ w najbliższych dniach/tygodniach - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy kanału Nuta Gold.


Przypomnijmy, że w ostatnim czasie poinformowano o wypowiedzeniu przez Telestar firmie MWE Networks Michała Winnickiego umowy na dystrybucję stacji Gold TV. Współpraca zakończyła się w sobotę, 30 kwietnia br. W związku z tym faktem Michał Winnicki zapowiedział uruchomienie własnego kanału z ofertą praktycznie identyczną jak Gold TV - pod nazwą Nuta Gold. Stacja swoją nazwą nawiązuje do innej z portfolio Michała Winnickiego - obecnego na rynku od 2015 roku kanału Nuta.tv (więcej tutaj). W logo stacji Nuta Gold użyto identycznego zapisu słowa „Gold” jak w logotypie Gold TV, natomiast zapis słowa „Nuta” różni się od tego użytego w logo kanału Nuta.tv.

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV, do czego doszło 15 lipca 2020 roku, natomiast 30 września 2020 roku nadawanie rozpoczął kanał Gold TV HD. Dodajmy, iż wersje SD i HD mają identyczne ramówki. W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie mogli znaleźć teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Stacja Gold TV (w SD i/lub HD) była dostępna w ofertach platform Canal+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej.

W ramówce kanału Nuta Gold widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową. Stacja pojawiła się u wybranych operatorów sieci kablowych i IPTV i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej. Dodajmy jednak, że kilka minut po starcie emisja satelitarna (co równocześnie oznacza obecność na listach platform Canal+ i Orange TV) została wstrzymana - zamiast programu nadawana jest czarna plansza. W pozostałych źródłach stacja nadaje bez zakłóceń. Z informacji nadawcy wynika, że Nuta Gold w przekazie satelitarnym znajdzie się w tych samych kanałach dystrybucji co Gold TV, zastępując ten projekt na listach platform Canal+ i Orange TV oraz w niekodowanym przekazie. W ostatnim czasie kanał Gold TV nie znajdował się na liście platformy Polsat Box, stąd ten operator nie jest wymieniany przez nadawcę. Nuta Gold ma być dostępna w niekodowanym przekazie (jak Gold TV), więc abonenci tej platformy będą mogli samodzielnie dodać ten kanał na listę.

Dodajmy, że obok logo Nuta Gold na ekranie znajduje się napis „Emisja testowa” (więcej tutaj).

Na razie brak informacji odnośnie dalszego funkcjonowania kanału Gold TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...