reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX DVB-T2 w Katowicach - brak sygnału. Dlaczego?

dodano: 2022-05-10 10:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

MWE Networks Michał Winnicki 9 maja br. widzowie z Katowic i okolic zaobserwowali, że doszło do wyłączenia eksperymentalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2, którego operatorem jest MWE Networks. Jak wyjaśnia na forum.satkurier.pl przedstawiciel tej firmy, MUX DVB-T2 w Katowicach ma przerwę serwisową.

satkurier.pl
DVB-T2 telewizja naziemna antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W testowym multipleksie DVB-T2 w Katowicach dostępne były następujące kanały: Power TV HD, Nuta.TV, Nuta Gold, Junior Music, Xtreme TV, Filmax oraz Ukraina 24. Sygnał był emitowany z RTCN Katowice / Kosztowy, na k. 38 (610 MHz).

Dodajmy, że pozwolenie na eksperymentalną emisję wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wygasa 22 maja 2022 roku, czyli za dwa tygodnie.
 

- MUX DVB-T2 w Katowicach ma przerwę serwisową. Emitel szykuje się do refarmingu MUX-ów ogólnopolskich. MUX Katowice może powróci na dniach - damy jeszcze znać - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel MWE Networks.

MWE Networks posiada obecnie pozwolenia na emisję testową DVB-T2 także w Szczecinie i Warszawie. W Szczecinie nadaje na k. 39 (618 MHz) z Pazim Center z mocą 1 kW ERP (do 27 czerwca). Natomiast w Warszawie grupa do tej pory nie rozpoczęła emisji (pozwolenie obowiązuje do 12 lipca br.). MWE Networks posiadał również pozwolenie na emisję testową DVB-T2 także w Gdańsku, ale to wygasło zanim grupa rozpoczęła emisję (obowiązywało do 24 kwietnia). Problemem w przypadku Gdańska i Warszawy okazało się miejsce instalacji anten (odpowiednio Olivia Star i WTT), gdzie swoje systemy posiada już spółka BCAST.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...