reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Królowie w czerwcu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-05-10 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W czerwcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Rodzina królewska: utrzymać koronę”, „Tajemnice dawnych cywilizacji” i „Grace Kelly i jej miliony”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Rodzina królewska: utrzymać koronę” („Royals: Keeping the Crown”)
emisja: od czwartku, 2 czerwca br. o 21:00

Na początku XX wieku na świecie funkcjonowało jeszcze ponad pięćdziesiąt rodzin królewskich. Obecnie liczba ta zmniejszyła się o ponad połowę. Twórcy programu badają królewskie archiwa z ostatnich stu lat, aby przybliżyć historię powstania, upadku i przetrwania rodzin królewskich na całym świecie. Po I wojnie światowej monarchie Niemiec i Rosji straciły trony, niektórzy monarchowie w desperacji, chcąc zachować swoje przywileje, poparli ideologię faszystowską. Po II wojnie światowej monarchie starały się ukryć swoją wojenną przeszłość, ale wielkie zmiany społeczne w latach 60. i 70. zmusiły je do zmiany wizerunku pod groźbą utraty tronu. W latach 80. rodziny królewskie stanęły w obliczu nowego zagrożenia - pojawienia się wszechobecnej prasy tabloidowej. Dziś przedstawiciele nowego pokolenia królów i królowych, chcąc utrzymać swoje korony, muszą dbać o swój wizerunek „normalnych ludzi".

„Tajemnice dawnych cywilizacji” („The Secrets to Civilisationv)
emisja: od piątku, 10 czerwca br. o 21:00

Autorzy programu analizują to, w jaki sposób współczesna nauka zmienia nasz sposób myślenia o starożytności. Widzowie przyjrzą się upadkowi cywilizacji epoki brązu, który nastąpił ponad trzy tysiące lat temu, powstaniu cywilizacji klasycznej i upadkowi Imperium Rzymskiego. Historycy podzielą się z widzami wiedzą o tym, w jaki sposób nowe dane o stanie naszej planety pozwalają im spojrzeć z nowej perspektywy na zmiany klimatu, pandemie i aktywność wulkaniczną - i jak te zjawiska wpłynęły na bieg historii ludzkości od starożytnego Egiptu po upadek Rzymu. Analizując dowody w postaci starożytnych pyłków roślin, kształtu jaskiń, ludzkiego DNA oraz pozostałości zarówno wulkanów, jak i starożytnych zanieczyszczeń zamkniętych w arktycznym lodzie, widzowie odkrywają, jak bardzo nasza cywilizacja jest wrażliwa na gwałtowne zmiany środowiska. Historia wpływu ludzkości na naszą planetę sięga dalej, niż kiedykolwiek sądziliśmy.

„Grace Kelly i jej miliony” („Grace Kelly's Missing Millions”)
emisja: w niedzielę, 19 czerwca br. o 21:10

Historia Grace Kelly, pięknej aktorki, która została gwiazdą i ikoną mody lat pięćdziesiątych, jest chyba dobrze znana. Wszyscy wiedzą, że zaszokowała świat, opuszczając Hollywood i wychodząc za mąż za Rainiera, księcia Monako - ale mniej znana jest historia jej zaginionej fortuny. Po tragicznej śmierci Grace Kelly okazało się, że na jej majątek składało się zaledwie 10 tysięcy dolarów i domek letniskowy w Irlandii. W tym filmie dokumentalnym Gemma Godfrey, specjalistka od finansów, wyrusza na poszukiwanie zaginionych milionów. Ile Grace Kelly zarobiła w ciągu swojej kariery? Jakie były finansowe koszty hollywoodzkich podwójnych standardów dotyczących płci? I jakie ukryte skarby posiadała, odziedziczyła i zapisała w testamencie?
 
Grace Kelly to bohaterka dokumentu „Grace Kelly i jej miliony”. Na zdjęciu aktorka w filmie „Okno na podwórze”, foto: Silverlining
Grace Kelly to bohaterka dokumentu „Grace Kelly i jej miliony”. Na zdjęciu aktorka w filmie „Okno na podwórze”, foto: Silverlining


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...