reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat 7A - nowy satelita zamówiony u Thales Alenia Space

dodano: 2022-05-09 21:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Thales Alenia Space/satkurier.pl

Thales Alenia Space Arabsat 7A Arabsat, wiodący operator satelitarny w regionie Bliskiego Wschodu i w Afryce, oraz Thales Alenia Space, spółka joint venture Thales (67 proc.) i Leonardo (33 proc.) podpisały umowę na budowę satelity Arabsat 7A. Zgodnie z porozumieniem, będzie to w pełni dostosowany satelita SDS (Software-Defined Satellite) oparty na rozwiązaniu Thalesa – Space Inspire (INstant SPace In-orbit REconfiguration). Satelita Arabsat 7A będzie stacjonował na pozycji 30,5°E.

Thales Alenia Space
Thales Alenia Space Arabsat 7A


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podejmując współpracę z Thales Alenia Space, Arabsat znajdzie się w elitarnym gronie operatorów satelitów geostacjonarnych, którzy zdecydowali się na zmianę z tradycyjnych satelitów GEO, działających na zasadzie bent pipe (wygiętej rury), na nowoczesny i łatwy do adaptacji system SDS. Platforma Space Inspire umożliwi firmie bezproblemową rekonfigurację usług telekomunikacyjnych na satelicie Arabsat 7A oraz natychmiastowe i efektywne wykorzystanie zasobów satelitarnych do najwyższej jakości transmisji wideo i łączności szerokopasmowej na orbicie.

Satelita Arabsat 7A będzie stacjonował na pozycji 30,5°E, wraz z satelitą Arabsat 6A. Nowe rozwiązanie zastąpi obecną pojemność w pasmach C i Ku satelity Arabsat 5A, który kończy swoją misję. Podczas wdrażania nowszego technologicznie rozwiązania klientom i partnerom zapewniona zostanie ciągłość usług. Co istotne, nowy satelita zapewni dużą przepustowość w paśmie Ku, co pozwoli Arabsatowi rozszerzyć swoje portfolio o nowe produkty i usługi dla Bliskiego Wschodu, a także kontynentu afrykańskiego i Europy.
 

- Po długiej i bardzo rygorystycznej weryfikacji różnych produktów dostępnych obecnie na rynku, Arabsat zdecydował się na platformę Space Inspire, a realizację powierzył firmie Thales Alenia Space, z którą współpracuje już od ponad czterech dekad przy wielu programach. Zaplanowana transformacja technologiczna jest elementem nowej strategii firmy Arabsat, której celem jest zrównoważony rozwój sektora satcom w regionie oraz dobre relacje z instytucjami i przedsiębiorcami w krajach, z którymi współpracujemy. Wszystko po to, aby zmniejszyć przepaść technologiczną i umożliwić wszystkim łączność satelitarną i tym samym stworzyć większej liczbie podmiotów szansę na udział w dynamicznie rozwijającej się gospodarce cyfrowej - skomentował dr Badr N. Alsuwaidan, p.o. CEO Arabsat.

- Umowa z Arabsatem otwiera nowy rozdział w długoletniej współpracy pomiędzy naszymi firmami. Bardzo się cieszę z czekających nas nowych wyzwań - powiedział Hervé Derrey, dyrektor generalny Thales Alenia Space. - Jesteśmy bardzo dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju Arabsatu w regionie MENA poprzez dostarczanie usług za pomocą naszej ultranowoczesnej platformy satelitarnej. Rozwiązanie, którego rozwój jest wspierany zarówno przez francuską, jak i europejską agencję kosmiczną, jest w pełni rekonfigurowalne na orbicie. Nowy kontrakt Thales Alenia Space to sukces, który potwierdza, że elastyczna linia produktów Space Inspire odpowiada na szybko ewoluujące potrzeby rynku telekomunikacyjnego.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...