reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat najlepiej oceniany przez Polaków

dodano: 2022-05-11 10:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat/CBOS

Polsat nowe logo 10.06.2021 Polsat jest najlepiej oceniany spośród głównych stacji telewizyjnych w Polsce, wynika z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). 72 proc. badanych ocenia działalność Polsatu pozytywnie, a tylko 8 proc. negatywnie. Warto dodać, że pozycja Polsatu jako lidera jest niezmienna już od kilku lat. Na drugim miejscu znajduje się TVN - tę stację pozytywnie ocenia 61 proc. badanych.

Polsat telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat zanotował wzrost o 4 p.p. w porównaniu z wynikami badania przeprowadzonego przez CBOS w 2021 roku. Pozytywnie o Polsacie wypowiadają się Polacy niezależnie od preferowanych opcji politycznych. Zmniejszył się za to odsetek ocen negatywnych i wynosi zaledwie 8 proc.

Jak widzowie oceniają inne stacje?

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się TVN, który pozytywnie ocenia 61 proc. badanych. Negatywnie o działalności TVN wypowiedziało się prawie 20 proc. pytanych osób.

Najgorzej oceniana jest telewizja publiczna - TVP, która jako jedyna ma więcej ocen negatywnych niż pozytywnych. Aż 43 proc. badanych negatywnie ocenia działalność telewizji publicznej, podczas gdy pozytywne oceny to 3 p.p. mniej, czyli zaledwie 40 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS w dniach 28 marca - 7 kwietnia 2022 roku na próbie liczącej 1030 osób.

Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej jest wyspecjalizowanym ośrodkiem prowadzącym reprezentatywne dla społeczeństwa polskiego badania sondażowe, dotyczące opinii na temat wszelkich ważnych problemów społeczno-politycznych i gospodarczych. CBOS powstał w 1982 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...