reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chorwackie kanały bez włoskich zakłóceń

dodano: 2022-05-13 21:12
autor: RO | źródło: hakom.hr

Hakom Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti Włochy przestały nadawać na prawie wszystkich chorwackich częstotliwościach UHF w paśmie 700 MHz i 470-694 MHz wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Pozostałe kanały z pasma 700 MHz (K-55 i K-57) mają działać do 30 czerwca według chorwackiego regulatora HAKOM.

Split Chorwacja zakłócenia DVB-T HAKOM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wstępne pomiary chorwackiej agencji regulacji telekomunikacji (HAKOM) potwierdzają, że w kwietniu 2022 r. osiągnięto wreszcie znaczny postęp w eliminacji większości zakłóceń w paśmie UHF ze strony Włoch. Bardziej szczegółowe pomiary zostaną wykonane w ramach regularnych badań latem tego roku.

Zakłócenia powodowane przez włoskie nadajniki są niezgodne z przepisami międzynarodowymi i przez dziesięciolecia stwarzały problemy w odbiorze chorwackich programów radiowych i telewizyjnych. HAKOM, oprócz ciągłych pomiarów i raportów dla włoskiej administracji, przekazywał problem do instytucji międzynarodowych oraz Zespołu ds. Polityki Widma Radiowego (RSPG), organu doradczego Komisji Europejskiej, wspomagającego jej prace w kwestiach związanych z gospodarowaniem widmem.

Część problemu została rozwiązana na początku 2017 roku, kiedy Włochy w końcu zmieniły swój plan telewizji naziemnej w UHF, wykluczając w ten sposób częstotliwości w niektórych włoskich regionach, które najbardziej przeszkadzały sąsiednim krajom. Jednak nawet po tym, Włochy nadal obsługiwały dużą liczbę nadajników niezgodnych z normami międzynarodowymi w paśmie UHF, korzystając z chorwackich częstotliwości telewizyjnych.

Niestety problem włoskiej ingerencji w chorwackie programy radiowe jest nadal obecny i jest rozpatrywany osobno.

Źródło: hakom.hr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...