reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pełnia kolorów w czerwcu w History

dodano: 2022-05-16 04:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W czerwcu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „II wojna światowa w kolorze”, „Zabawki, które zmieniły świat” i „Konstrukcje, które zmieniły świat”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, czerwiec br. w kanale History będzie pełen kolorów. W nowym programie „II wojna światowa w kolorze” widzowie zobaczą archiwalne materiały z najważniejszych bitew w ubarwieniu. Most Golden Gate, Zapora Hoovera, Kanał Panamski - to tylko kilka z inżynieryjnych fenomenów, które widzowie poznają w programie „Konstrukcje, które zmieniły świat”. Moc koloru widzowie ujrzą także w „Zabawkach, które zmieniły świat”, dzięki czemu powrócą oni do dziecięcych sentymentów i poznają kulisy powstania takich gigantów jak Barbie czy „Monopoly”.

Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału History:

„II wojna światowa w kolorze” („WWII Battles in Color”)
emisja: w czwartki (od 2 czerwca br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, ważne bitwy II wojny światowej stanowiły o losach biorących w niej udział narodów i zmieniały bieg historii. Począwszy od napaści Niemiec na Polskę, co dało początek wojnie w Europie, aż po masowe naloty aliantów na Berlin, które zwiastowały jej koniec - program prezentuje materiały filmowe przedstawiające kluczowe bitwy tamtych czasów w dotychczas niespotykanej wersji kolorowej. Realistyczne obrazy z pierwszej linii frontu przenoszą widzów w sam środek akcji, a osobiste wspomnienia i relacje osób po obu stronach konfliktu nadają temu sześcioodcinkowemu serialowi wyjątkowy charakter.

„Zabawki, które zmieniły świat” („The Toys That Built The World”)
emisja: w soboty (od 11 czerwca br.) o 21:00

Na tle ważnych wydarzeń w historii Ameryki, takich jak wojna secesyjna i wielki kryzys, „Zabawki, które zmieniły świat” przedstawiają inną historię. Program prezentuje innowacyjne produkty i nostalgiczne zabawki jako siły napędowe nieopisanych zmian kulturowych i ekonomicznych. Czteroczęściowy dokument przedstawia sylwetki wizjonerów, takich jak Parker Brothers, Milton Bradley i Ruth Handler, którzy przekształcili małą firmę produkującą zabawki w miliardowe imperium znane obecnie jako Mattel. Ujawnia mało znane historie stojące za przełomowymi innowacjami, takimi jak Frisbee, oraz przypadkowe odkrycia, takie jak powstanie Slinky. Jak zapowiada nadawca, dodatkowo seria demaskuje starcia między kultowymi markami, które na zawsze zmieniły sposób zabawy na całym świecie. Łącząc dramatyczne rekonstrukcje i materiały archiwalne z wywiadami z ekspertami czy biografami „Zabawki, które zmieniły świat” ożywiają zaskakujące historie kobiet i mężczyzn, którzy stworzyli jedne z najbardziej ukochanych i ponadczasowych zabawek w Ameryce i na świecie, w tym Silly Putty, „Monopoly”, Barbie, G.I. Joe i inne znane klasyki.

„Konstrukcje, które zmieniły świat” („The Engineering That Built The World”)
emisja: w soboty (od 18 czerwca br.) o 22:00

Most Golden Gate, Zapora Hoovera, Kanał Panamski, Kolej Transkontynentalna to kultowe budowle, które ukształtowały i zdefiniowały Amerykę, a także świat. Program przedstawia historię zmagań człowieka z naturą, ale też tego, jak zdołał wykorzystać jej potęgę. Za powstaniem tych imponujących konstrukcji kryją się opowieści o rywalizacji, rozbuchanych ego, zakulisowej polityce i genialnych umysłach, dzięki którym mogły powstać prawdziwe dzieła inżynieryjne do dziś budzące podziw.
 
Dan Tetsell i Miranda Hennessey w programie „Zabawki, które zmieniły świat”, foto: A+E Networks
Dan Tetsell i Miranda Hennessey w programie „Zabawki, które zmieniły świat”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...