reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Starożytny świat” w czerwcu w History2

dodano: 2022-05-17 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W czerwcu br. dokumentalny kanał telewizyjny History2 poleca swoim widzom w ramach pasma „Starożytny świat” takie pozycje programowe jak „Starożytność: 10 naj...”, „Zagadki starożytnego świata” (sezony 1., 2. i 3.) i „Sekrety egipskich grobowców”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, czerwiec br. w kanale History2 będzie pełen kolorów. Widzów czekać będzie podróż w czasie - stacja przygotowała pasmo programowe „Starożytny świat”, które potrwa całe lato br.

Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału History2:

„Starożytny świat”:
emisja: w środy i niedziele (od 1 czerwca br.) o 21:00
Pasmo programowe w kanale History2. Tego lata widzów czekać będzie podróż - podróż w czasie do pełnej niuansów starożytności. Widzowie będą podziwiać wznoszone piramidy, kroczyć uliczkami starożytnego Rzymu pełnego zapachów dnia codziennego, dowiedzą się skąd wzięły się inżynieryjne rozwiązania i jak wznoszono obiekty, które zachwycają po dziś dzień. Poznają kolebkę cywilizacji. Tego lata na widzów czekać będzie „Starożytny świat”.

„Starożytny świat”:
„Starożytność: 10 naj...” („Ancient Top 10”)
emisja: w środy (od 1 czerwca br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, to jedyny ranking układany przez tysiące lat, porównujący władców, budowle, rodzaje broni i wynalazki starożytnego świata. Czy Juliusz Cezar był wybitniejszym przywódcą niż Aleksander Wielki? Które zabytki z tamtej epoki lepiej przetrwały próbę czasu niż pozostałe? Który ze starożytnych statków bije na głowę inne? W tym zestawieniu jego twórcy spróbują znaleźć odpowiedzi na te pytania i rozstrzygnąć raz na zawsze zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oszałamiająca grafika komputerowa, materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów ożywią starożytność i przybliżą widzom jej dziesięć największych osiągnięć (więcej tutaj).

„Starożytny świat”:
„Zagadki starożytnego świata” 1, 2 i 3 („Digging For The Truth” 1, 2 i 3)
emisja: w środy i niedziele (od 1 czerwca br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, w tym serialu amerykański badacz i odkrywca Josh Bernstein zabierze widzów w niezwykłą podróż w przeszłość. Korzystając z najnowszych technologii i wiedzy naukowej zajmie się tajemnicami starożytnego świata. Odwiedzi fascynujące, czasem odległe zakątki naszego globu, dotarcie do których nierzadko wymaga zdolności i uporu wytrawnego surwiwalowca. Wsparciem dla jego poszukiwań będą przeprowadzane w terenie wywiady z ekspertami i znawcami tematu. W dążeniu do odkrycia prawdy i rozwiązania intrygujących zagadek przeszłości Josh Bernstein wykorzysta wszelkie dostępne środki, nie oszczędzając również siebie (więcej tutaj).

„Starożytny świat”:
„Sekrety egipskich grobowców” („Chasing Mummies”)
emisja: w środy i niedziele (od 1 czerwca br.) o 23:00

Widzowie towarzyszyć będą archeologowi doktorowi Zahi Hawassowi w jego wymagającej, ale szalenie ekscytującej pracy - poszukiwaniu historycznych znalezisk i jednoczesnym zarządzaniu 250 wykopaliskami rozsianymi po całym Egipcie. Kamery asystują doktorowi Zahi Hawassowi i jego ekipie, kiedy ci dokonują fascynujących odkryć - począwszy od doskonale zachowanych mumii aż po grobowiec, kryjący szczątki samej Kleopatry. Jak zapowiada nadawca, to wyjątkowy program dokumentalny poświęcony archeologii prezentujący ją w niespotykany dotąd sposób - jako naukę przejrzystą, pozbawioną retuszu, oryginalną, zabawną, ale też frustrującą i niebezpieczną. Widzowie przekonają się, że blaskom sławy i opinii jednego z najznakomitszych egiptologów na świecie, jaką cieszy się doktor Hawass, towarzyszą też cienie jego codziennej pracy. Poznają trudy i realne zagrożenia z jakimi mierzy się naukowiec i jego ekipa, przekopując palące piaski pustyni (więcej tutaj).
 
Bettany Hughes w programie „Starożytność: 10 naj...”, foto: A+E Networks
Bettany Hughes w programie „Starożytność: 10 naj...”, foto: A+E Networks
Josh Bernstein w programie „Zagadki starożytnego świata”, foto: A+E Networks
Josh Bernstein w programie „Zagadki starożytnego świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...