reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Winnicki gotowy na DVB-T2/HEVC

dodano: 2022-05-18 16:15 | aktualizacja: 2022-05-18 17:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna Grupa medialna MWE Networks, której właścicielem jest Michał Winnicki, prowadzi aktualnie wymianę transkoderów i multiplekserów niezbędnych do emisji sygnału MUX L3 i MUX L4 naziemnej telewizji cyfrowej. Nowy sprzęt jest kompatybilny z nową technologią DVB-T2/HEVC. Poinformował o tym na forum.satkurier.pl przedstawiciel grupy MWE Networks. Michał Winnicki dodał, że MUX L1 już wkrótce zostanie przełączony DVB-T2/HEVC.

Samsung
Samsung DVB-T2 HEVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółki należące do MWE Networks posiadają pozwolenia na emisję w ramach MUX L1 (MWE Teleport), MUX L3 (MWE Broadcast) i MUX L4 (MWE Teleport), a dodatkowo Michał Winnicki posiada zgody na eksperymentalne emisje DVB-T2/HEVC z nadajników w Szczecinie, Katowicach i Warszawie, których termin upływa odpowiednio 27 czerwca, 22 maja i 12 lipca br. (pozwolenie na testową emisję w Gdańsku straciło ważność 24 kwietnia br.).

MUX L1 jest nadawany z okolic Jeleniej Góry, MUX L3 z obiektów w Kamieńsku, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, natomiast MUX L4 ze Świdnicy i Wrocławia. Obecnie każdy z lokalnych multipleksów obejmuje po kilkanaście kanałów telewizyjnych, głównie w jakości SD. W L1 oprócz wielu kanałów Michała Winnickiego, można znaleźć: STARS.TV, TTV, TV Dami Jelenia Góra, TV Puls, Puls 2 i TVN7. W L3 są to dodatkowo Red Carpet TV, STARS.TV, TV Okazje, TV Puls, Puls 2, natomiast w L4 obok kanałów MWE Networks dostępne są: Eska TV Extra, Polsat, STARS.TV, TTV, TV Okazje, TV Puls i Puls 2.

Jak informuje na forum.satkurier.pl przedstawiciel grupy MWE Networks, MUX L1, DVB-T2 Szczecin i Katowice są już nadawane z nowego multipleksera DVB-T2/HEVC w Warszawie, a MUX L3 i L4 jeszcze z multiplekserów Harmonic kupionych w pakiecie z Echo24. Jak dodaje, MUX L3 i L4 na dniach będą przenoszone na nowe multipleksery kompatybilne z DVB-T2/HEVC.
 

- Jesteśmy w trakcie wymiany transkoderów i multiplekserów. Sprzęt służący do emisji DVB-T/H.264 od czasów startu MUX-ów lokalnych musi już odejść na złomowisko - przekazał na forum.satkurier.pl przedstawiciel grupy MWE Networks. - Zmiana na DVB-T2/HEVC to już będzie kliknięcie myszką, bez potrzeby zmiany jakichkolwiek urządzeń.

Dowiadujemy się też, iż MUX L1 przejdzie na DVB-T2/HEVC pod koniec czerwca br. W przypadku MUX L3 w lipcu br. wymienione zostaną jego nadajniki na takie kompatybilne z DVB-T2. Natomiast MUX L4 już ma nadajniki kompatybilne z T2, ale - jak informuje przedstawiciel firmy - klienci chcą utrzymać standard DVB-T/H.264.

Warto dodać, że w Polsce proces refarmingu pasma UHF zostanie ukończony 27 czerwca br. Równolegle z nim prowadzone jest przejście na nowy standard DVB-T2/HEVC (dotyczy to MUX 1, MUX 2 i MUX 4, nie dotyczy MUX 3 i MUX 8).

W przypadku multipleksów lokalnych ich operatorzy mają swobodę w podejmowaniu decyzji, czy i kiedy przejdą na DVB-T2/HEVC. Dotyczy to nie tylko wspomnianych L1, L3 i L4 grupy MWE Networks, lecz także MUX L2 Telewizji TVT i MUX L7 spółki TVL czy testowego MUX TVS w Katowicach. Michał Winnicki podjął już niezbędne działania, aby zarządzane w ramach jego Grupy multipleksy mogły w każdej chwili zostać przełączone do DVB-T2/HEVC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...