reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Viaplay Group nową nazwą NENT Group

dodano: 2022-05-19 10:48 | aktualizacja: 2022-05-19 22:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Viaplay Group Nordic Entertainment Group (NENT Group) formalnie zmieniła nazwę na Viaplay Group, w wyniku zatwierdzenia decyzji przez akcjonariuszy na dorocznym walnym zgromadzeniu dnia 18 maja br. Stało się to po marcowej zapowiedzi. Zmiana odzwierciedla strategiczne ukierunkowanie firmy na usługę streamingową Viaplay, prowadzącą międzynarodową ekspansję oraz notującą wzrost w Skandynawii.

Viaplay Group
Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do końca 2023 roku Viaplay ma być obecny w co najmniej 21 krajach, w tym na co najmniej 16 rynkach bezpośrednio do konsumenta, poprzez aplikację Viaplay, i na co najmniej 5 rynkach poprzez umowy partnerskie, w ramach marki Viaplay Select. Do końca 2025 roku firma zamierza posiadać około 12 mln subskrybentów Viaplay.
 

- Jesteśmy teraz Viaplay Group – to właściwy krok we właściwym czasie dla naszej szybko rozwijającej się globalnej firmy. Viaplay jest obecny na wszystkich naszych rynkach, jest naszą najbardziej rozpoznawalną marką i największą jednostką generującą przychody. Ta zmiana przyniesie korzyści całej naszej firmie, czyniąc nas bardziej widocznymi, a naszą strategię jeszcze bardziej przejrzystą. Dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym dla naszych pracowników, partnerów, inwestorów i wszystkich związanych z Viaplay Group, międzynarodowym graczem na rynku streamingu - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group.


W krajach skandynawskich i bałtyckich, Polsce oraz Holandii Viaplay oferuje połączenie Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali, treści dla dzieci oraz sportu premium na żywo. W Stanach Zjednoczonych usługa zapewnia najlepszą ofertę treści z krajów skandynawskich, która obejmuje zarówno Viaplay Originals, jak i wybrane treści innych podmiotów. Viaplay Select zawiera wyselekcjonowane treści premium dostępne za pośrednictwem platform partnerskich na wybranych rynkach, w tym japońskiej WOWOW.
 
Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group

Viaplay wystartuje w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, oferując sport na żywo, a do końca 2023 roku usługa zawita do Kanady, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Dodatkowo, firmy zajmujące się działalności radiową i sprzedaży reklam Viaplay Group zostały przemianowane odpowiednio na Viaplay Group Radio i Viaplay Group Ad Sales. Działalność produkcyjna firmy została zreorganizowana jako Viaplay Studios już we wrześniu 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...