reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poczta Polska: Dziennie 5 tys. wniosków o dofinansowanie

dodano: 2022-05-19 17:45 | aktualizacja: 2022-05-19 17:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Poczta Polska

pieniądz banknot 100 zł złoty Jak informuje Poczta Polska, już ponad 150 tys. wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej złożono w jej placówkach. Codziennie przybywa ich ok. 5 tys. Na przestrzeni ostatnich tygodni Polacy składali dziennie ok. 5 tys. wniosków, dodaje. Bony w postaci kodów wydawane są od 21 marca br., czyli od niespełna dwóch miesięcy.

Poczta Polska
Poczta Polska dofinansowanie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez Internet, na stronie gov.pl, albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Jak informuje Poczta Polska, zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii. Już przeszło 150 tys. wniosków złożono w placówkach spółki.
 

– Polacy niezmiennie chętnie odwiedzają placówki pocztowe i składają wnioski o dofinansowanie do zakupu odbiornika. Nasi pracownicy pomagają w wypełnieniu niezbędnych dokumentów oraz przekazują bon w postaci kodu, który można wykorzystać w sklepach biorących udział w akcji. Dziennie obsługujemy ok. 5 tys. wniosków, zatem na dniach możemy przekroczyć próg 200 tys. Pomimo imponujących liczb, proces odbywa się szybko i sprawnie – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska obsługuje wnioski o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca.

Zakup odbiorników jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...