reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Freesports HD już nie dla FTA

dodano: 2022-05-20 21:21
autor: RO | źródło: SatFreak [Robert G.]

FreeSports Od 20 maja 2022 r. zmienił się sposób dystrybucji brytyjskiego kanału sportowego Freesports HD. Stacja była nadawana bezpłatnie FTA w wiązce punktowej satelity Astra 2E (28,2°E). Sygnał zaszyfrowano w VideoGuard dla platformy Sky UK, co znacząco ograniczyło możliwość odbioru w krajach położonych w pobliżu Wielkiej Brytanii. Freesports HD zniknął też z platformy Kabelio, bo ten kanal jako FTA był odbierany w Szwajcarii i retransmitowany w wersji zakodowanej na 13°E.

FreeSports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaszyfrowanie przekazu pozwala na uporządkowanie praw do transmisji sportowych Freesports HD, które mogą być udostępniane w sposób otwarty wyłącznie widzom w Wielkiej Brytanii.

W sąsiedniej Irlandii ten kanał jest płatny, choć posiadacze odbiorników niededykowanych mogli korzystać z darmowego przekazu FTA. Podobnie w pobliskich krajach Europy Zachodniej, gdzie wiązka brytyjska Astry 2E jest osiągana jeszcze na antenach o niewielkich rozmiarach.

Pod znakiem zapytania stoi dystrybucja Freesports HD dla użytkowników Kabelio z satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E).

Od tej pory Freesports HD będzie udostępniany klientom Sky UK w Wielkiej Brytanii wyłącznie w modelu FTV (free-to-view). Wystarczy posiadać kartę operatora, nie musi być ona opłacona. Stacja pozostaje dostępna bezpłatnie w naziemnej telewizji Freeview w standardzie DVB-T2 z zasięgiem około 75% terytorium Wielkiej Brytanii.

Pod koniec czerwca 2020 roku Freesports HD został trwale usunięty z EPG brytyjskiej oferty satelitarnej Freesat. Nadawca nie był w stanie uzgodnić nowych warunków handlowych z właścicielami bezpłatnej platformy satelitarnej. Przyczyną był znaczący wzrost opłaty za miejsce na liście kanałów, prawdopodobnie wynikającej ze wzrostu oglądalności.

Oferta FreeSports zawiera bogactwo dyscyplin sportowych - znajdziemy piłkę nożną, rugby, tenis, hokej na lodzie, MMA, koszykówkę, krykiet, sporty motorowe, atletykę czy wrestling. FreeSports jest stacją bezpłatną, która ruszyła 31 sierpnia 2017 roku jako wspólne przedsięwzięcie nadawców Setanta Sports i Premier Sport.

Parametry techniczne FreeSports HD:
Astra 2E (28,2°E)
tp. 116 (11,426 GHz, pol. V, SR: 29500, FEC: 8/9; DVB-S2 / QPSK) – wiązka brytyjska!

ID: FreeSports HD
PID V: 2313 (MPEG-4/HD)
PID A: 2314 (eng)
PID PCR: 4350
SID: 52575
PID PMT: 259
Provider: BSkyB
Kodowanie: VideoGuard


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...