reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pogoda i podróże w czerwcu w National Geographic

dodano: 2022-05-22 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W czerwcu br. kanał National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Porzucone konstrukcje” (sezon 6.), „Niezwykłe zjawiska pogodowe” i „Strażnicy Karaibów”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, czerwcowe programy w National Geographic dostarczą widzom sporą dawkę wrażeń. W oryginalnej serii „Strażnicy Karaibów” widzowie zobaczą codzienną pracę pograniczników, którzy patrolują Morze Karaibskie, poszukując współczesnych piratów i przemytników. W premierowych odcinkach „Porzuconych konstrukcji” widzowie poznają historie najbardziej spektakularnych budynków - widmo na świecie, z kolei w „Niezwykłych zjawiskach pogodowych” widzowie przekonają się o potędze natury.

Morze Karaibskie słynie nie tylko z fantastycznych plaż i krajobrazów, ale również z aktywnej działalności zorganizowanych grup przestępczych. Na pięknych turkusowych wodach wyspecjalizowani funkcjonariusze próbują udaremnić rozboje, przemyty narkotyków czy handel ludźmi. W premierowej serii „Strażnicy Karaibów” (premiera w poniedziałek, 13 czerwca br. o godzinie 22:00) kamera National Geographic towarzyszy służbom, które - z użyciem nowoczesnych łodzi czy helikopterów - przeprowadzają skomplikowane i niebezpieczne misje.

Dreszczyku emocji dostarczą również odcinki szóstego sezonu serii „Porzucone konstrukcje” (premiera w czwartek, 2 czerwca br. o godzinie 21:00) Widzowie poznają m.in. historię przedziwnej, betonowej wieży z wbudowanymi 48 głośnikami. Okazuje się, że Tajwańczycy stworzyli tę konstrukcję na złość swoim sąsiadom z Chin. Nadawane za jej pośrednictwem propagandowe treści i muzyka były tak głośne, że dźwięk wdzierał się za granicę kraju.

Tymczasem twórcy programu „Niezwykłe zjawiska pogodowe” (premiera w środę, 8 czerwca br. o godzinie 18:00), niczym wytrawni łowcy, spróbują dotrzeć do serca najdziwniejszych anomalii, jakie powstają w naturze. Trzeba przyznać, że ta sztuka się im udaje. W czerwcowych odcinkach widzowie dowiedzą się, skąd wziął się śnieg na najgorętszej pustyni na Ziemi oraz zobaczą proces formowania się trąby lodowej.

Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Porzucone konstrukcje” 6 („Abandoned Engineering” 6)
emisja: w czwartki (od 2 czerwca br.) o 21:00

Urbex, czyli zwiedzanie opuszczonych budowli, w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Co tak fascynuje eksploratorów? Z pewnością ważnym elementem tego doświadczenia jest nutka grozy płynąca z tych zapomnianych przez czas miejsc. Razem z twórcami szóstego sezonu serii „Porzucone konstrukcje” widzowie odwiedzą niesamowite obiekty: przeniosą się między innymi do miasta wykutego w skale, nadmorskiego kurortu związanego z rosyjską mafią czy niegdyś ultranowoczesnej bazy, w której składowano broń jądrową. Zejdą także do podziemnego labiryntu, skrywającego tajemnicę potwornej zbrodni. - Nowy sezon serii to prawdziwy crème de lacrème urbeksowych destynacji - zapewnia nadawca (więcej tutaj).

„Niezwykłe zjawiska pogodowe” („Strangest Weather On Earth”)
emisja: w środy (od 8 czerwca br.) o 18:00

Eksperci alarmują, że na skutek zmian klimatycznych gwałtowne zdarzenia atmosferyczne, takie jak burze, huragany, powodzie, fale upałów i inne, będą zdarzały coraz częściej - niezależnie od kontynentu. Jak działają i co wpływa na te anomalia? O tym opowiedzą twórcy programu „Niezwykłe  zjawiska pogodowe”. Z czerwcowych odcinków widzowie dowiedzą się między innymi, jak formują się niespotykane trąby lodowe, a także dlaczego wyładowania atmosferyczne przybierają na sile. Zajrzą za kulisy pracy pewnego kalifornijskiego strażaka, który musi zmierzyć się z dwudziestometrowym słupem ognia. Poza tym kamerom udało się uchwycić tęczę na nocnym niebie. Jak to możliwe, że w ogóle powstała?

„Strażnicy Karaibów” („Dutch Caribbean Coast Guard”)
emisja: w poniedziałki (od 13 czerwca br.) o 22:00

Karaibskie wyspy należące do Holandii - Curacao, Aruba czy Saint Maarten - są popularnym kierunkiem wśród zamożnych turystów całego świata. Nic więc dziwnego, że wzbudzają również zainteresowanie przestępców. W serii „Strażnicy z Karaibów” widzowie mogą obserwować kulisy codziennej pracy Holenderskiej Straży Przybrzeżnej, która przy użyciu łodzi, helikopterów ratunkowych, samolotów zwiadowczych zajmuje się wykrywaniem przemytników narkotyków, zatrzymywaniem nielegalnych imigrantów czy kontrolą nielegalnego rybołówstwa. W programie widzowie zobaczą m.in. relację ekipy ratunkowej udzielającej pomocy tonącemu trimaranowi czy próbę ocalenia pontonu pełnego uchodźców. Każdy dzień dla funkcjonariuszy to nowe wyzwania, a kamera National Geographic towarzysz im w tej niebezpiecznej, acz fascynującej pracy.
 
Kadr z programu „Porzucone konstrukcje”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Porzucone konstrukcje”, foto: The Walt Disney Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...