reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piractwo LaLiga: nalot na 166 barów

dodano: 2022-05-23 10:58
autor: HP | źródło: Policia Nacional/Marca

Policia National piractwo laliga dekoder 360px Funkcjonariusze hiszpańskiej Policía Nacional (Narodowej Policji) przeprowadzili nalot na 166 obiektów hotelarskich w ramach operacji mającej na celu nielegalne pokazy meczów piłki nożnej LaLigi. Lokale są oskarżane o przestępstwo pirackiego pokazywania spotkań piłkarskich, działając przeciwko własności intelektualnej.

satkurier.pl
Piractwo Laliga Hiszpania flaga hiszpańska 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szacuje się, że szkody ekonomiczne wyrządzone właścicielom praw transmisji hiszpańskiej LaLigi przez nielegalnie rozpowszechniane treści wynoszą ponad 1 mln euro.

Śledztwo rozpoczęło się w styczniu 2022 r. w wyniku skargi złożonej przez władze LaLigi na lokale w różnych prowincjach Hiszpanii, które nielegalnie rozpowszechniały transmisje z meczów hiszpańskich drużyn bez zgody właścicieli praw.

Operacja ta jest częścią globalnej akcji przeciwko piractwu, która dotknęła także innych 1200 instytucji publicznych, które były przedmiotem różnych procesów sądowych. W ciągu ostatnich trzech sezonów lokale zgłoszone do policji były wielokrotnie identyfikowane jako nielegalni nadawcy.

W trakcie śledztwa agenci przeprowadzili odpowiednie kontrole w komercyjnych lokalach, które transmitują mecze piłkarskie z rozgrywek LaLiga Santander, LaLiga SmartBank i Ligi Mistrzów UEFA.

Po przeprowadzeniu różnych badań potwierdzono, że 166 lokali w różnych hiszpańskich miastach – Sewilli, Maladze, Kordobie, Saragossie, Valladolid, Murcji, Palma de Mallorca, Gijón, Madrycie, Vigo, Las Palmas, Bilbao i Barcelonie – brało udział w pirackim pokazywaniu meczów piłki nożnej (bez stosownej umowy komercyjnej).

Na tej podstawie rozpoczęto operację przeprowadzenia skoordynowanej inspekcji wszystkich badanych placówek handlowych podczas jednego z meczów LaLiga Santander. W rezultacie zdemontowano całą infrastrukturę umożliwiającą nielegalne oglądanie gier, zidentyfikowano osoby odpowiedzialne i zamknięto świadczone przez nich nielegalne usługi, konfiskując dekodery.

Właścicielom lokali (barów, restauracji) zarzuca się przestępstwo przeciwko własności intelektualnej oraz przeciwko rynkowi i konsumentom jako rzekomo odpowiedzialne za nieuczciwą dystrybucję treści audiowizualnych, ponieważ nielegalnie uzyskiwali dostęp do chronionych treści nadawanych w kanałach kodowanych za pomocą dekoderów.
 

Źródło: emporda.info  marca.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...