reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nietuzinkowe filmy w czerwcu w Warner TV

dodano: 2022-05-25 05:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV Polska W czerwcu br. kanał Warner TV poleca swoim widzom taki serial jak „Everwood”, takie filmy jak „Scott Pilgrim kontra świat”, „Ex Machina” i „Zakochany bez pamięci”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie produkcje jak „Złoty kompas”, „Ghost in the Shell”, „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, „Wschodnie obietnice” i „Coś”, w ramach pasma „Piątki w akcji” takie filmy jak „Królestwo”, „Nieuchwytny cel”, „Człowiek o żelaznych pięściach” i „Death Race: Wyścig śmierci”, a w ramach pasma „Dobry wieczór” takie produkcje jak „Big Lebowski”, „Akademia Policyjna”, „Blues Brothers” i „Miss Agent”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Everwood”
emisja: od poniedziałku do piątku o 17:10

Amerykański serial obyczajowy opowiada o losach chirurga Andy’ego, który został wdowcem. Szuka szansy na nowy życiowy start dla siebie i dwójki dzieci: Erphama i Delii. W Andy’ego wciela się aktor Treat Williams. Jak czytamy w opisie, jego aktorska wszechstronność pozwoliła na stworzenie postaci, której życiowe motywacje i podejmowane wybory są złożone. Doktor Andy Brown wyprowadza się wraz z dziećmi z Nowego Jorku do tytułowego Everwood w stanie Kolorado. Jego małżonka była emocjonalnie związana z miasteczkiem, dlatego bohater decyduje się tam zamieszkać. Brown to zapracowany specjalista. Jego relacja z dziećmi ucierpi przez brak czasu ojca. Z natury jest nieco wycofany, lecz nastawiony optymistycznie. Wbrew pozorom na polu zawodowym nie boi się zażartej rywalizacji. Mimo początkowych problemów postaci, starania i zaangażowanie w życiowe relacje bohatera sprawiły, że serialowego lekarza pokochali widzowie. W serialu występują młode gwiazdy, które wkrótce miały zyskać status sław - jak Emily Vancamp czy Chris Pratt, którzy wcielili się w rodzeństwo Abbottów.

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 20:55
Jak zapowiada nadawca, czerwcowa osłona stałego cyklu Warner TV to mieszanka różnych gatunków kinowych. Stacja zaprasza na emisję produkcji z gatunków fantasy, anime połączonego z science-fiction i horroru. W programie znalazła się także fabuła, która w nowoczesny sposób eksploruje historię wyzwolenia osób czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych Ameryki (więcej tutaj).

Cykl rozpocznie „Złoty kompas” (emisja w środę, 1 czerwca br. o godzinie 20:55), ekranizacja powieści Philipa Pullmanna, która weszła do kanonu literatury fantasy. Mała Lyra, sierota porzucona przez wujka, wychowuje się w zakonnej szkole. Nie jest jednak sama, bo wszędzie towarzyszy jej dajmon Pan. W uniwersum książek pisarza i filmu na ich podstawie każdy człowiek ma swojego dajmona: mówiące zwierzątko, odzwierciedlające duszę właściciela. Lyra staje naprzeciw okrutnym władzom magicznego świata i rozpoczyna drogę ku rewolucji. W filmie występują Nicole Kidman, Eva Green, Daniel Craig i Sam Elliott (więcej tutaj).

„Ghost in the Shell” (emisja w środę, 8 czerwca br. o godzinie 21:15) to japońska produkcja anime i sci-fi, która powstała na podstawie mangi Masamunego Shirowa z 1991 roku. Pokazuje dystopijny świat, w którym ważna jest sztuczna inteligencja. Główna bohaterka to policjantka - robot. Wraz z kolegą z pracy ściga tajemniczego hakera - Władcę Marionetek. Twórcy eksplorują alternatywną rzeczywistość, w której roboty są rozwinięte na takim poziomie jak ludzie.

Reżyser i scenarzysta Spike Lee za scenariusz do filmu „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” (emisja w środę, 15 czerwca br. o godzinie 20:55) otrzymał „Oscara”. W oscarowym filmie przedstawia historię pierwszego czarnoskórego detektywa policji z miasta Colorado Springs. Ron Stallworth postanawia wniknąć w struktury Ku Klux Klanu. W główną rolę wciela się John David Washington, a wspiera go Adam Driver, który zagrał drugiego funkcjonariusza. Film jest oparty na prawdziwej historii Rona Stallwortha, który infiltrował środowisko Ku Klux Klan. Autentyczny policjant przeprowadzał śledztwo pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, a nie w roku 1972, jak pokazuje to film. Jednak w faktycznej sprawie nie brakowało emocji podobnych tym, które zostały ukazane w filmie. Początkowo Stallworth chciał, żeby zagrał go Danzel Washington. Ostatecznie w rolę wcielił się John David, jego syn - udowodnił, że jest właściwym aktorem na odpowiednim miejscu.

W środę, 22 czerwca br. o godzinie 21:00 kanał Warner TV pokaże film „Wschodnie obietnice”.

Cykl zakończy klasyk gatunku horrorów z lat 80. ubiegłego wieku, „Coś” (emisja w środę, 29 czerwca br. o godzinie 21:00). W jedną z głównych ról wciela się Kurt Russell. Jego postać dowodzi grupą naukowców, którzy wybierają się na Antarktydę. Tam odkrywają tytułowe Coś: osobliwy, ponadnaturalny byt spoza Ziemi. Choć początkowo są nim zafascynowani, orientują się, że muszą szukać sposobów na przetrwanie, bo stwór nie jest do nich przyjaźnie nastawiony. Jak czytamy w opisie, film wyreżyserował John Carpenter, mistrz strasznego kina. Zawsze był kreatywny w wymyślaniu sposobów na realizację efektów filmowych, kiedy nie było dostępu do wysoce zaawansowanej technologii. „Coś” rozpoczyna się sekwencją w zniszczonej stacji badawczej w Norwegii. Aby ułatwić pracę przy niskim budżecie, ekipa zbudowała stację na Alasce i zburzyła ją po zakończeniu głównej części zdjęć, co pozwoliło kręcić sceny odbywające się w ruinach (więcej tutaj).

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki około 21:00
Jak zapowiada nadawca, czerwcowe „Piątki w akcji” to zestaw różnorodnych produkcji. Jedna z nich otrzymała znak jakości od Quentina Tarantino, w innej występuje laureat „Oscara” za kreację Raya Charlesa, a jeszcze kolejną wyreżyserował John Woo. W filmach wystąpią gwiazdy kina akcji takie jak Lucy Liu, Jean-Claude Van Damme czy Jason Statham (więcej tutaj).

Cykl zainauguruje trzymające w napięciu „Królestwo” (emisja w piątek, 3 czerwca br. o godzinie 21:05), z nagrodzonym Oscarem Jamiem Foxxem w roli głównej. Tym razem aktor wciela się w agenta, który jest odpowiedzialny za poprowadzenie grupy funkcjonariuszy FBI, mających rozpracować zagadkę terrorystycznego ataku na amerykańską placówkę w Arabii Saudyjskiej. Sprawę utrudnia fakt, że napaści dokonała grupa osób przebranych za saudyjską policję. Obok Jamiego Foxxa w filmie pojawia się także Jennifer Garner i Jason Bateman (więcej tutaj).

„Nieuchwytny cel” (emisja w piątek, 10 czerwca br. o godzinie 22:25) to propozycja dla fanów europejskiego króla kina akcji, Jean-Claude Van Damme’a. Główna bohaterka szuka osoby, mogącej pomóc jej w dotarciu do zaginionego ojca. Odnajduje Chance’a (w tej roli Jean-Claude Van Damme): byłego marynarza, który nie ma żadnego zajęcia. Wspólne poszukiwania zamieniają się w wyścig na śmierć i życie. Zakątki filmowego miejsca akcji - Nowego Orleanu - kryją wiele tajemnic (więcej tutaj).

Warner TV wyemituje także produkcję z historii popkultury: „Człowiek o żelaznych pięściach” (emisja w piątek, 17 czerwca br. o godzinie 22:10). Ten film to artystyczne dziecko Roberta Fitzgeralda Diggsa „RZA”, członka grupy Wu Tang Clan. Wcześniej współpracował on z Quentinem Tarantino, a ten odwdzięczył się mu pomocą w zrealizowaniu reżyserskiego debiutu rapera. Opowiada o ekipie asasynów, którzy docierają do chińskiej wioski w poszukiwaniu skarbu. W produkcji wystąpiła muza mentora RZA, Lucy Liu, a także Russell Crowe i Dave Bautista. Jak czytamy w opisie, film cechuje się dynamicznym montażem i ścieżką dźwiękową w duchu obrazów Tarantino, z licznymi hiphopowymi utworami.

Cykl zakończy emisja filmu „Death Race: Wyścig śmierci” (emisja w piątek, 24 czerwca br. o godzinie 22:30). Wyreżyserował go Paul W.S. Anderson. Tym razem główną gwiazdą jego obsady jest Jason Statham, jak czytamy w opisie, jedna z najbardziej utalentowanych osób w Hollywood pod względem wykonywania skoków kaskaderskich. Wciela się w więźnia zmuszonego przez naczelniczkę zakładu do udziału w nielegalnym, organizowanym przez nią wyścigu samochodowym. Musi udowodnić, że nie będzie bezmyślnie wykonywać cudzych nakazów (więcej tutaj).

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 19:05
Warner TV po raz kolejny zaprasza na pasmo filmów emitowanych w poniedziałkowe wieczory (więcej tutaj). Serię rozpocznie film o jednej z najbardziej wyluzowanych postaci w historii amerykańskiego kina, czyli „Big Lebowski” (emisja w poniedziałek, 6 czerwca br. o godzinie 20:55) braci Coen. Tytułowy luzak to Jeffrey Lebowski, zwany po prostu Kolesiem (Jeff Bridges). Jest facetem, który nie czuje żadnej presji i ponad wszystko ceni sobie brak stresu. Pewnego dnia pada ofiarą napadu. Okazuje się, że istnieje jego imiennik, który jest bogaczem. Przestępcy omyłkowo wpadają do domu głównego bohatera i niszczą jego mienie. Koleś wraz z najlepszym kumplem wybierają się na misję, aby dotrzeć do bogacza i otrzymać zadośćuczynienie za straty (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Kolejny poniedziałek to seans komedii pomyłek o policjantach, czyli „Akademia Policyjna” (emisja w poniedziałek, 13 czerwca br. o godzinie 21:15). Głównym miejscem akcji jest tytułowy ośrodek szkoleniowy. Zwykle trenują tam najlepsi kandydaci na funkcjonariuszy, ale pewnego dnia akademia otwiera się dla różnych ochotników. Pojawiają się uczniowie, którym daleko do policyjnych orłów, ale starają się, jak mogą. W trakcie szkoleń okazuje się, że te skrajnie odmienne persony potrafią stanąć w obronie prawa lepiej niż inni (więcej tutaj).

Warner TV wyemituje też film „Blues Brothers” (emisja w poniedziałek, 20 czerwca br. o godzinie 19:05), bluesowy musical. W głównych rolach występują John Belushi i Dan Aykroyd, jako tytułowi bracia Blues. Jeden z nich kończy odsiadkę wyroku w więzieniu i wraz z bratem chce ponownie uruchomić stary zespół muzyczny. Jednocześnie wybierają się na misję odratowania domu dla sierot, w którym sami dorastali. Na ich drodze staną niespodziewani przeciwnicy, w tym muzycy country. Jak czytamy w opisie, ten musical do dziś przyciąga uwagę widzów, lecz już na etapie produkcji był atrakcyjny dla amerykańskich gwiazd muzyki, a nawet zwykłych przechodniów. Tytułowi bracia Blues tak bardzo wczuli się w klimat filmu, że postanowili zatrudnić do występu muzyków, z którymi stworzyli prawdziwy zespół. W produkcji wystąpiły też takie legendy muzyki jak Ray Charles i Aretha Franklin. Na planie pojawili się zwykli przechodnie z Chicago, którzy chętnie przyjęli rolę tancerzy w jednym z filmowych numerów (więcej tutaj).

Pasmo zakończy film z Sandrą Bullock w roli głównej: „Miss Agent” (emisja w poniedziałek, 27 czerwca br. o godzinie 19:10), o funkcjonariuszce Federal Bureau of Investigation (FBI), Gracie Hart. Jest osobą, która nie zwraca uwagi na wygląd - niezwykle kompetentna agentka z tego powodu pada ofiarą żartów ze strony kolegów. Pewnego dnia otrzymuje zadanie dotarcia do przestępcy, jednak aby to zrobić, musi wystartować w konkursie piękności. Wtedy przekona się, że podoła każdemu zadaniu, a jej otoczenie zrozumie, że nie doceniało Gracie (więcej tutaj).

„Scott Pilgrim kontra świat”
emisja: w poniedziałek, 6 czerwca br. o 23:15

Jak zapewnia nadawca, produkcja z 2010 roku to przykład nietuzinkowego kina popkulturowego. Jego reżyserem i współautorem scenariusza jest Edgar Wright - unikatowe produkcje tego gatunku to jego specjalność. Nie przez przypadek emitowany przez Warner TV film powstał na bazie komiksu. Wright bawi się w nim komiksową konwencją, dzięki czemu „Scott Pilgrim kontra świat” jest zabawny i wciągający. Opowiada o chłopaku wybierającym się na misję pokonania byłych partnerów dziewczyny, w której się zakochał. W rolach głównych Brie Larson, Mary Elizabeth Winstead, Michael Cera i Chris Evans (więcej tutaj i tutaj).

„Ex Machina”
emisja: w środę, 8 czerwca br. o 19:10

Film wyreżyserowany przez Alexa Garlanda jest produkcją w estetyce mrocznego, niepokojącego sci-fi. Główny bohater to pracownik firmy IT, który wygrywa konkurs i zostaje zaproszony do domu dyrektora firmy. Po przybyciu odkrywa, że jego przełożony przeprowadza eksperyment z robotami. Sztuczna inteligencja jest bardziej świadoma niż początkowo się wydaje. W rolach głównych Oscar Isaac i Domnhall Gleeson, a także laureatka „Oscara”, Alicia Vikander.

„Zakochany bez pamięci”
emisja: w czwartek, 9 czerwca br. o 21:15

Ten komediodramat pozwolił Jimowi Carrey’owi wykazać się dramatycznym talentem aktorskim. Wciela się w Joela, który po zerwaniu z Clementine (Kate Winslet) dowiaduje się, że kobieta poddała się specjalnemu zabiegowi i usunęła wszystkie związane z nim wspomnienia. Wkrótce on decyduje się na ten sam krok, lecz w trakcie zabiegu uświadamia sobie, że jego uczucia do Clementine nie zanikły. Jak czytamy w opisie, film wyreżyserował Michel Gondry, a scenariusz napisał Charlie Kaufman: każdy z nich jest znany z tworzenia wzruszających i przewrotnych produkcji kina indie. Występują m.in. Kirsten Dunst, Mark Ruffalo i Elijah Wood (więcej tutaj i tutaj).
 
John David Washington i Laura Harrier w filmie „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, foto: Warner Bros. Discovery
John David Washington i Laura Harrier w filmie „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, foto: Warner Bros. Discovery


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...