reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat Games: Ultraliga rusza z 8. sezonem

dodano: 2022-05-25 12:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Frenzy

Ultraliga 10 drużyn „League of Legends” (Riot Games) znów spotka się na Rifcie, aby wyłonić spośród siebie najlepszą formację w regionie bałtyckim. Zmagania o lwią część nagród z puli 100 tys. złotych oraz awans do European Masters (EU Masters) rozpoczną się we wtorek, 31 maja br. W 8. sezonie Ultraligi widzowie zobaczą też finały LAN-owe. Za produkcję i transmisję turnieju w całości odpowiedzialna jest firma Frenzy, a zmagania będzie można śledzić „na żywo” za pośrednictwem kanału Polsat Games w telewizji oraz w internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube.

Ultraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Startuje 8. sezon turnieju esportowego Ultraliga

Ultraliga to autorski projekt firmy Frenzy, który od początku wspierany jest przez producenta gry „League of Legends” - firmę Riot Games. Jak czytamy w komunikacie, od sezonu zero rozegranego w czwartym kwartale 2018 roku Frenzy wyprodukowało setki godzin transmisji, których liczba wyświetleń osiągnęła niemal 16 milionów. Turniej przyczynił się także do rozbudowy polskiego ekosystemu esportowego, a w ręce zawodników trafiło 150 tys. euro z tytułu wygranych nagród (dane za Frenzy). W 2022 roku Ultraliga zyskała status rozgrywek międzynarodowych za sprawą połączenia się z Baltic Masters. Od tego roku liczba drużyn uczestniczących w zmaganiach zwiększyła się z 8 do 10 (więcej tutaj)

- Ultraliga to najważniejsze rozgrywki w „League of Legends” w regionie i furtka dla lokalnych drużyn do międzynarodowych rozgrywek EU Masters. To także najważniejszy projekt dla Frenzy, którego jesteśmy pomysłodawcą i wykonawcą. Z sezonu na sezon staramy się podnosić poprzeczkę w obszarze produkcji turnieju. Cały czas inwestujemy w sprzęt do realizacji i transmisji wydarzeń esportowych, ale również nawiązujemy współpracę z nowymi komentatorami i prowadzącymi, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższy poziom realizacji i tworzenia treści

- powiedział Marcin Kilar, dyrektor zarządzający Frenzy.


Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny Frenzy.

Esportowe starcie na poziomie regionalnym

W fazie zasadniczej widzowie zobaczą zmagania w formacie double round robin (mecze BO1), a etap pucharowy z udziałem 6 drużyn rozegrany zostanie w rytm pojedynków BO5. W turnieju weźmie udział 10 zespołów, których boje widzowie mieli okazję śledzić w trakcie siódmego sezonu. A będą to: Illuminar Gaming, AGO Rogue, Devils.one, Gentlemen's Gaming, Komil & Friends, Team ESCA Gaming, Forsaken, a także litewskie Topo Centras Iron Wolves, serbskie Zero Tenacity oraz szwajcarska organizacja Goskilla. Jak czytamy w komunikacie, niemałą sensacją będzie udział szwedzkiego zawodnika Hampusa Abrahamssona „Promisq” (AGO Rouge), który grał na pozycji supporta w LEC w barwach Astralis, a kilka lat wcześniej jako gracz rezerwowy formacji G2 Esports zdobył wiosenny puchar League of Legends European Championship (więcej tutaj) i mistrzostwo Mid-Season Invitational (więcej tutaj)

Analizami oraz komentarzami w ósmym sezonie Ultraligi zajmą się Michał Kudliński „Avahir”, Tomasz Milaniuk „TheFakeOne”, Michał Francuz „Myha”, Mikołaj Sinacki „Silv4n”, Piotr Barański „CzarnyPiotruś”, Wojciech Wróbel „Bezi”, Kacper Hutkowski „Kaspersky” i Fryderyk Kozioł „Veggie”. Komentarze w języku angielskim zrealizują Alisia Linnik „Solari” oraz Gleb Korotkiy „DrBrilmann”.

Transmisje z Ultraligi będzie można oglądać we wtorki (od 31 maja) i środy (od 1 czerwca) od godziny 16:40 równolegle w kanale Polsat Games oraz w internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube. Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, potrwa do środy, 27 lipca br. Etap pucharowy rozpocznie się natomiast we wtorek, 2 sierpnia br. i weźmie w nim udział sześć formacji. O tytule mistrza zdecydują cztery rundy play-off rozgrywane w systemie best of 5. Finał LAN-owy odbędzie się w środę, 17 sierpnia br. (więcej tutaj)
 
Rozgrywki Ultraligi transmituje kanał Polsat Games, foto: Cyfrowy Polsat
Rozgrywki Ultraligi transmituje kanał Polsat Games, foto: Cyfrowy Polsat


Plan transmisji:

Od 31 maja (wtorki)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games

Od 1 czerwca (środy)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...