reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta: Szybkie przenosiny na 80°E?

dodano: 2022-05-26 17:24
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Telekarta Rosyjski operator satelitarny GK Orion prowadzi testy na satelicie Express-80 (80°E) w związku z wykluczeniem przez Intelsat wybranych kanałów publicznych VGTRK na satelicie Horizons 2/Intelsat 15 (85°E), które były nadawane dla abonentów Telekarta.

otvet.tv
Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przypomnijmy, że 24 maja br. Intelsat wyłączył kilka kanałów z powodu amerykańskich sankcji przyjętych na początku miesiąca wobec kluczowych mediów z Rosji. Sankcje są spowodowane napaścią rosyjskich wojsk na Ukrainę.

Abonenci Telekarta przestali odbierać Rossija 1 i Zwiezda TV w kilku wersjach czasowych, a także Rossija 24 i Karusel. Na pozycjach programowych jest emitowana plansza z informacją o zablokowanej emisji z przyczyn niezależnych od operatora i prowadzonych pracach nad transmisją zapasową w pełnym wymiarze. Co ciekawe, amerykańskie sankcje dotyczą również kanałów Pierwyj i NTV, jednak te są ciągle nadawane w Telekarta z pozycji 85°E.

Reakcja grupy firm Orion była natychmiastowa. Jeszcze 24 maja rosyjski operator rozpoczął serię testów na sąsiedniej pozycji 80°E. W ciągu kolejnych dwóch dni aktywował kilka dodatkowych transponderów - na niektórych pojawiły się wybrane kanały z platformy Telekarta, a inne są puste (bez usług). Sytuacja jest rozwojowa - zmienia się wraz z upływem kolejnych godzin.

Na Express-80 (80°E) są uruchamiane transpondery z SR 45000, FEC 4/5 w standardzie DVB-S/QPSK lub DVB-S2/QPSK. Pojemność tych jest wyraźnie większa niż w oryginalnej dystrybucji na 85°E, gdzie najczęściej jest używany zestaw parametrów DVB-S2/8PSK/SR 28800/FEC 2/3.

Prawdopodobnie Telekarta szykuje się do szybkiego opuszczenia satelitów Horizons 2/Intelsat 15 (85°E) i przesunięcia całej oferty na Express-80 (80°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...