reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC wznawia usługę Red Button (FTA)

dodano: 2022-05-26 19:00
autor: RO | źródło: rxtvlog.com

BBC Red Button Brytyjski nadawca publiczny BBC tradycyjnie wznawia linearną usługę Red Button na lato. Widzowie platform Sky UK i Freesat uzyskają dodatkowe relacje z dwóch ważnych wydarzeń - festiwalu muzycznego Glastonbury i turnieju tenisowego Wimbledon. Testy ruszają na satelicie.

BBC Red Button
BBC Red Button


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testowe transmisje satelitarne Red Button rozpoczynają się na Astrze 2F (28,2°E). Wykorzystywany jest transponder w wiązce brytyjskiej. Kanał BBC RB HD będzie retransmitować BBC News HD do czasu premiery Red Button.

Glastonbury powraca do normalnego formatu po raz pierwszy od 2019 roku, a wraz z powrotem do normalności, BBC zapewni dodatkową transmisję na żywo w serwisie Red Button, aby uzupełnić relacje na swoich głównych antenach. W tym roku głównymi gwiazdami wydarzenia będą występy muzyczne Billie Eilish, Paula McCartneya, Kendricka Lamara i Diany Ross. Transmisja na żywo w telewizji od 24 do 26 czerwca 2022 roku. Glastonbury to jeden z największych na świecie festiwali muzycznych odbywający się w pobliżu wsi Pilton w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii.

Wimbledon potrwa od poniedziałku, 27 czerwca do niedzieli, 10 lipca. Fani tenisa będą mogli wybrać, co zechcą oglądać za pośrednictwem dodatkowych kanałów Red Button.

Jeden strumień Red Button będzie oferowany w jakości HD, a pozostałe strumienie w standardowej rozdzielczości. Zostaną one dodane do listy kanałów przez rozpoczęciem koncertów Glastonbury. Użytkownicy Sky Q i telewizorów Smart TV będą mogli uzyskać dostęp do szerszego zakresu strumieni HD za pośrednictwem iPlayer.

Od czasu zmniejszenia liczby stałych strumieni Red Button w 2013 roku, BBC tylko okazjonalnie rozszerza usługę "czerwonego przycisku" o wydarzenia specjalne. Jedynym wyjątkiem był 2020 rok, kiedy ograniczenia pandemiczne skutkowały odwołaniem wydarzeń. Zauważmy, że jeszcze 10 lat temu serwisy BBC Red Button były aktywne cały czas. Odbiór w Polsce był bezproblemowy dzięki stosowaniu wiązki europejskiej. Usługa stanowiła ciekawostkę, ponieważ oferowała relacje z dużym imprez, takich jak właśnie Wimbledon czy też wyścigi F1. W 2013 roku kanały interaktywne wyłączono z satelity całkowicie, ale przekazy wznawiano podczas ważnych imprez. Dzisiaj tylko jeden strumień BBC RB 1 pozostaje aktywny i jest on dostępny z Astry 2E (28,2°E) na częstotliwości 10,773H (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) - niestety w wiązce brytyjskiej.

Parametry techniczne:
Astra 2F (28,2°E)
tp. 37 (12,422 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK) - wiązka UK!
Kodowanie: brak ( FTA )

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...