reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wiele kanałów BBC do zamknięcia

dodano: 2022-05-27 18:36
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

BBC Four Brytyjski nadawca BBC ogłosił zamknięcie linearnych kanałów telewizyjnych i stacji radiowych. CBBC, BBC Four i Radio 4 Extra nie zostaną wyłączone natychmiast, ale mają zostać zlikwidowane przed zakończeniem obecnych umów i opłat licencyjnych w 2027 roku (jednak nie wcześniej niż w 2025). Treści zostaną przeniesienie do Internetu. BBC planuje oszczędności i skoncentrowanie się na nadawaniu online.

BBC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przynajmniej do 2025 roku, użytkownicy tradycyjnych usług Freeview, Freesat, Sky i Virgin nie odczują żadnych zmian.

Wraz z planowanymi cięciami w liczbie kanałów linearnych, BBC chce przyciągnąć więcej użytkowników do iPlayera i BBC Sounds. Obecnie dociera do mniej niż 50% widzów poprzez iPlayer, a jego celem jest osiągnięcie poziomu 75%.

Zamknięcie CBBC
Zamknięcie kanału dziecięcego CBBC w nadchodzących latach nie jest zaskoczeniem, ponieważ grupa wiekowa coraz częściej wybiera treści przesyłane strumieniowo. Kanał linearny nadal odnotowuje spadek oglądalności wśród dzieci 6-12 lat. W 2015 roku oglądalność w tej grupie wynosiła 27%, a w 2021 r. już zaledwie 14%.

Już teraz dostawcy treści dla dzieci przechodzą na dystrybucję wyłącznie online. Disney zamknął swoje kanały linearne na rzecz platformy streamingowej Disney+.

Zamknięcie BBC Four
BBC Four staje się coraz bardziej kanałem powtórkowym. Oznacza to, że liczba nowych programów tworzonych wyłącznie dla BBC Four ciągle spada. W przyszłości archiwalne dziedzictwo kanału będzie oferowane w usłudze BBC iPlayer.

Zamknięcie BBC Radio 4 Extra
Pomimo tego, że jest jedną z najbardziej popularnych stacji radiowych, także stoi przed zamknięciem. Stacja została uruchomiona 20 lat temu jako BBC7, aby zapewnić ofertę dla nowych platform radia cyfrowego, takich jak DAB. Jednak harmonogram tej stacji został wyprzedzony przez elastyczność usług na żądanie, w tym własnej aplikacji BBC Sounds.

Zamknięcie Radio 4 LW
Wielka Brytania jest jednym z ostatnich krajów na świecie, w którym nadal działa usługa radiowa na falach długich, przy czym te pasmo jest coraz mniej wykorzystywane, ponieważ zagraniczni nadawcy wycofują swoje serwisy. Nowoczesne statki są wyposażone w technologię cyfrową, co oznacza, że nie muszą polegać na sygnale z fal długich, aby dotrzeć do nich na morzu z prognozą pogody. Na lądzie wykorzystanie fal długich do odbioru usług nadal spada. Kontrakt BBC z Arqiva w celu utrzymania tego pasma również ma się zakończyć w nadchodzących latach.

Zamknięcie BBC Radio 5 Live na falach średnich
Częstotliwości BBC Radio 5 Live na 693 i 900 kHz ucichną do grudnia 2027 r. zgodnie z proponowanym w całej branży odejściem od nadawania na falach średnich.

BBC planuje również połączenie swoich brytyjskich i międzynarodowych kanałów telewizyjnych oraz przeniesienie niektórych usług językowych World Service wyłącznie na platformy internetowe. BBC News i BBC World News staną się jedną stacją telewizyjną BBC News. Ponadto dojdzie do likwidacji regionalnych serwisów informacyjnych BBC w Oksfordzie i Cambridge.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...