reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC World News i BBC News: Szczegóły połączenia

dodano: 2022-05-29 09:25
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

BBC News Brytyjski nadawca BBC ma połączyć swój międzynarodowy kanał informacyjny BBC World News z krajową wersją BBC News. Jednocześnie zastrzega, że oba kanały będą mogły czasami prowadzić oddzielne transmisje. Nowy kanał ma nosić nazwę BBC News.

BBC World News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według dyrektora generalnego BBC, Tima Davie, nie wszystkie programy będą jednocześnie transmitowane na arenie międzynarodowej. Niektóre tematy są kluczowe dla odbiorców w Wielkiej Brytanii, ale mniej istotne w innych miejscach i na odwrót. Ma być jednak więcej wspólnych pasm i w pełni skoordynowane podejście.

Jak to ma działać?
W tej chwili BBC World News ma możliwość wyświetlania różnych programów w różnych częściach świata. Na przykład wieczorami w Ameryce Północnej ma inną ramówkę niż w pozostałej części świata. Ostatecznie do wszystkich odbiorców trafiłby podstawowy serwis wiadomości.

Obecnie BBC News i BBC World News nadają symultanicznie o 10:00 czasu brytyjskiego przez godzinę, a dodatkowo o 19:00 i 21:00. Oba kanały w godzinach 23:00 - 06:00 udostępniają serwisy informacyjne różniące się między sobą w drugiej połowie godziny.

Mówiąc o cięciach Davie powiedział, że finansowanie World Service z brytyjskiej opłaty licencyjnej wzrosło z około 254 mln funtów w ostatnich latach do ponad 290 mln funtów obecnie, włączając też serwis World News. To oznacza, że płatnicy opłat licencyjnych będą płacić tylko więcej.

Przypomnijmy, że BBC ogłosiło ostatnio cięcia w linearnych kanałach telewizyjnych. Do zamknięcia są wytypowane BBC Four, CBBC i Radio 4 Extra.

Propozycje dotyczące zmiany usług będą musiały zostać przeanalizowane przez Ofcom.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...