reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta przechodzi na nowego satelitę

dodano: 2022-05-31 19:34
autor: RO | źródło: telekarta.tv/tele-satinfo

Telekarta Telekarta rezygnuje z pojemności na satelitach Horizons 2 i Intelsat 15 (85,2°E). Rosyjska grupa telekomunikacyjna Orion, będąca operatorem platformy satelitarnej Telekarta, wydała oficjalne oświadczenie o migracji na krajowego satelitę Express-80 (80°E). - Do tej pory zduplikowaliśmy już 190 kanałów telewizyjnych, a w czerwcu zdublujemy pozostałe 60 kanałów.

telekarta.tv
Telekarta - przestawianie anten na Express 80


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
24 maja br. amerykański operator Intelsat przerwał dystrybucję głównych kanałów publicznych rosyjskiego nadawcy VGTRK dla abonentów Telekarta. Przyczyną są amerykańskie sankcje nałożone na największe media w Rosji za wojnę na Ukrainie.

Rozpoczynająca się 31 maja 2022 r. równoległa dystrybucja z obu pozycji orbitalnych 85,2°E i 80°E zwiększy stabilność wszystkich usług dla abonentów i uniezależni je od ewentualnych zagrożeń, czytamy w komunikacie.

Abonent platformy Telekarta musi przestawić antenę satelitarną na satelitę Express-80 (80°E). W nagrodę operator proponuje dostęp bez opłat do atrakcyjnych kanałów z pakietu Premier od razu po rekonfiguracji zestawu. Promocja potrwa do 31 lipca 2022 roku.

Rekonfiguracja jest prosta i wymaga tylko przestawienia anteny. Kanały telewizyjne zachowują swoją numerację na liście kanałów.

Kolejną zachętą jest 2 tys. rubli w formie bonusu za przestawienie anteny. Środki te abonent może wykorzystać od 1 sierpnia 2022 r. na dokupienie opcji dodatkowych do posiadanego pakietu. Dodatkowo mają być proponowane preferencyjne ceny za roczne i 2-letnie odnowienie abonamentu podstawowego.

Korzystne stawki abonamentowe będą dostępne dla wszystkich, którzy pomyślnie ukończą migrację przed 31 sierpnia 2022 roku. Oznacza to, że platforma przestanie być dostępna z satelitów Horizons 2/Intelsat 15 (85,2°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...