reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Inspektor George Gently” 2, 3 i 4 w Epic Drama

dodano: 2022-06-02 06:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Inspektor George Gently” Martin Shaw W soboty, od 4 czerwca br. o godz. 19:30 w kanale Epic Drama wyemitowane zostaną premierowo odcinki sezonów 2., 3. i 4. brytyjskiego serialu detektywistycznego „Inspektor George Gently” („Inspector George Gently”). Brytyjski aktor Martin Shaw ponownie wystąpi w roli legendarnego, genialnego detektywa - inspektora George'a Gently'ego. Z pomocnikiem, nieokrzesanym i niezdyscyplinowanym sierżantem Johnem Bacchusem (w tej roli Lee Ingleby), tworzą niepowtarzalny policyjny duet. Sezony tego serialu składają się z filmów pełnometrażowych. Obecnie stacja emituje wcześniejsze odcinki tej produkcji.

Epic Drama „Inspektor George Gently” Martin Shaw


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W drugim sezonie serialu nadinspektor Gently oraz John Bacchus zajmują się m.in. sprawami dotyczącymi prostytucji i gwałtów w czasach, gdy argument „ona tego chciała” był powszechnie nadużywany; lokalnej korupcji, kiedy normą było zamiatanie jej pod dywan; rasizmu w świecie przed poprawnością polityczną, a także wykorzystywaniem seksualnym w domu dziecka, kiedy pojęcie zorganizowanej pedofilii było niespotykane.

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu (zatytułowany „Łagodne zło”) rozgrywa się w idyllicznej nadmorskiej wiosce w Northumberland. Kiedy młoda kobieta zostaje znaleziona martwa, Gently i Bacchus rozpoczynają śledztwo w sprawie rodziny, która skrywa niewyobrażalne tajemnice. Początkowo wydaje się, że za zabójstwo odpowiedzialny jest wyobcowany mąż kobiety i ojciec ich młodej córki Agnes. Jednak podczas dalszego dochodzenia bohaterowie odkrywają o wiele bardziej niepokojącą prawdę.

Drugi odcinek trzeciego sezonu („Pokój i miłość”) rozpoczyna się od strajku prowadzonego przez radykalnych studentów z Uniwersytetu Durham. Trwa ogromne zamieszanie, które zdecydowanie nie jest na rękę miejscowej policji. Znany lewicowy naukowiec Fraser Barratt zostaje zamordowany po wiecu studentów, a Gently i Bacchus w ramach śledztwa udają się na kampus uniwersytecki. Bacchus jest przerażony, a jednocześnie zafascynowany promiskuityzmem i „wolną miłością”. Gently, weteran wojenny, zauważa, że wyzwolenie nie zawsze jest błogosławieństwem.

Pierwszy odcinek czwartego sezonu zatytułowany jest „Do góry nogami”. Ciało zaginionej uczennicy Mary zostaje znalezione w płytkim grobie, a Gently i Bacchus zagłębiają się w światy popu i medialnych celebrytów. Bacchus podejrzewa ojca Mary oraz jej nauczyciela, ponieważ krążą plotki, że Mary miała z nim romans. Ale kim dziewczyna była naprawdę? Okazuje się, że większość ludzi znała jej zupełnie inne oblicze. Gently musi odkryć jej tajemnice, by dotrzeć do prawdy o morderstwie.

W drugim, finałowym odcinku czwartego sezonu, „Żegnaj, China”, Gently i Bacchus prowadzą śledztwo w sprawie śmierci byłej informatorki Gently'ego, Chiny. Koroner orzekł, że China była alkoholiczką i włóczęgą; zmarła po nieszczęśliwym upadku. Jednak gdy Gently rozmawia z pielęgniarką, która opiekowała się nią przed śmiercią, dowiaduje się czegoś innego - wygląda na to, że policja coś ukrywa. Niedługo później zostaje znalezione ciało nastoletniego chłopca. Okazuje się, że śmierć Chiny jest w niewytłumaczalny sposób powiązana z tą sprawą. Gently i Bacchus podejrzewają, że w grę wchodzi większy spisek.

Premierowe odcinki serialu „Inspektor George Gently” zostaną wyemitowane w soboty 4, 11, 18 i 25 czerwca br. w godzinach 19:30 i 21:30 w kanale Epic Drama (więcej tutaj).
 
Lee Ingleby w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Peter Wolfes
Lee Ingleby w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Peter Wolfes
Martin Shaw w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Viasat World
Martin Shaw w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Viasat World


„Inspektor George Gently” - sezony 2., 3. i 4. - emisja w soboty (od 4 czerwca 2022 roku) o godz. 19:30 w kanale Epic Drama. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego serialu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...