reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nielegalne przejęcie sieci kablowej w Chersoniu

dodano: 2022-06-03 18:29
autor: RO | źródło: detector.media/tele-satinfo

Volia W ukraińskim mieście Chersoń, które znajduje się pod rosyjską okupacją, zaczęła działać "darmowa telewizja kablowa" na nielegalnie przejętej infrastrukturze ukraińskiego operatora telekomunikacyjnego Volia. Dla mieszkańców są transmitowane 64 kanały analogowo i 170 kanałów cyfrowo - w większości po rosyjsku.

chesno.org
Chersoń - miasto na południu Ukrainy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator Volia skomentował pojawiające się informacje w Internecie o wznowieniu świadczenia usług w Chersoniu. Obecnie firma utraciła dostęp do lokalnego sprzętu i biur, bo wszystko zostało zajęte przez Rosjan. Abonenci otrzymali zwrot pieniędzy na niewykonane usługi.
 

Volia przez 3 miesiące robiła wszystko, co mogła, aby zapewnić mieszkańcom Chersonia łączność i przywrócić usługi tam, gdzie to możliwe. Niestety z powodu działań wojennych i okupacji miasta, nasza firma została zmuszona do zawieszenia świadczenia usług w Chersoniu od 31 maja 2022 roku

- podało centrum prasowe Volia.


Rosyjscy okupanci zajęli lokalną infrastrukturę firmy Volia i uruchomili rosyjskie stacje telewizyjne, w tym również białoruską Belarus 24. Transmisję prowadzą pod szyldem ukraińskiej marki, podając, że "Volia to największy operator telewizji kablowej w Chersoniu". Dodają, że obecnie sieć ma ponad 50 tys. użytkowników. Odbiorcy korzystający z telewizji analogowej nie muszą niczego konfigurować, a użytkownicy telewizji cyfrowej powinni przeprowadzić ponowne wyszukiwanie kanałów. Dystrybucja kanałów jest realizowana bezpłatnie.

W marcu br. Rosjanie przejęli kontrolę nad Chersoniem. Następnie utworzono tam administrację wojskowo-cywilną, która zarządza regionem. Wprowadzono system dwuwalutowy (w obiegu rubel i hrywna) i uruchomiono rosyjską telewizję z przejętych nadajników naziemnych.

25 maja br. prezydent Rosji uprościł procedurę ubiegania się o obywatelstwo rosyjskie dla mieszkańców obwodu zaporoskiego i chersońskiego. Ci mieszkańcy, którzy nie chcą przechodzić na rosyjską stronę, są bici, poddawani torturom, a nawet wywożeni w głąb Rosji.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...