reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zieja” w serialowej wersji - finał w TVP1

dodano: 2022-06-04 05:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Zieja” W niedzielę, 5 czerwca br. o godz. 20:15 w kanale TVP1 wyemitowany zostanie premierowo 3. odcinek 1. sezonu polskiej produkcji „Zieja”, której bohaterem jest ksiądz Jan Zieja, będącej serialową wersją filmu o tym samym tytule, którego producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), koproducentem TVP, dystrybutorem TVP Dystrybucja Kinowa, a współfinansowali go Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Urząd Miasta Lublin. Będzie to finał tej serii. Występują Iwona Jarzyna-Manel, Marianna Zydek, Magdalena Smalara, Sonia Bohosiewicz, Hanna Konarowska, Andrzej Seweryn, Łukasz Kabus, Włodzimierz Niderhaus, Zbigniew Zamachowski i Mateusz Więcławek.

TVP „Zieja” Mateusz Więcławek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co wydarzy się w finałowym odcinku pierwszego sezonu serialu „Zieja”? Kolejne spotkanie z Zieją (w tej roli Andrzej Seweryn) nie przynosi Grosickiemu (Zbigniew Zamachowski) spodziewanych rezultatów, oficer prosi swoich mocodawców, by aresztowali kilku działaczy opozycji. Pułapka zaczyna działać. Wzburzony Zieja przychodzi do Grosickiego. Chce widzenia ze swoimi przyjaciółmi. W kilka dni później zostaje zawieziony do więzienia. Tam spotyka się z aresztowanymi. Ich szczera rozmowa jest nagrywana. Grosicki uzyskuje wreszcie informację, której od dawna bezskutecznie poszukiwał. Informację, która odpowiednio spreparowana może zniszczyć cały ruch. Kiedy chce się podzielić odkryciem ze swoim przełożonym, okazuje się, że jego misja stała się nieaktualna. Aresztowani opozycjoniści zostają wypuszczeni na wolność. Jest amnestia. To propagandowe posunięcie władzy z okazji 33. rocznicy powstania Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Grosicki przegrywa.

W obsadzie produkcji znaleźli się Iwona Jarzyna-Manel, Marianna Zydek, Magdalena Smalara, Sonia Bohosiewicz, Hanna Konarowska, Andrzej Seweryn, Zbigniew Domagalski, Lesław Żurek, Sławomir Orzechowski, David Depta, Bogdan Kokotek, Józef Mika, Redbad Klynstra-Komarnicki, Łukasz Kabus, Włodzimierz Niderhaus, Rafał Zawierucha, Zbigniew Zamachowski i Mateusz Więcławek. Reżyserem jest Robert Gliński, autorem scenariusza Wojciech Lepianka, za zdjęcia odpowiadał Witold Płóciennik, za scenografię Wojciech Żogała, a za montaż Ewa Smal i Piotr Mendelowski (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Zieja” pojawił się w kinach w piątek, 28 sierpnia 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP
Zbigniew Zamachowski i Andrzej Seweryn w filmie „Zieja”, foto: TVP
Zbigniew Zamachowski i Andrzej Seweryn w filmie „Zieja”, foto: TVP


„Zieja” - serial, sezon 1., emisja w niedziele o godz. 20:15 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...