reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ringier planuje w Serbii kanał Blic TV

dodano: 2022-06-05 10:21
autor: RO | źródło: danas.rs

Blic TV Ringier, będący wydawcą dziennika i portalu Blic, planuje uruchomić w Serbii kanał telewizyjny o nazwie Blic TV. Nowo powstająca stacja ma rywalizować o ogólnokrajową częstotliwość na podstawie ogłoszonego niedawno konkursu przez serbski Organ Regulacyjny ds. Mediów Elektronicznych (REM).

Ringier Axel Springer
Ringier Axel Springer


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Blic TV zaoferuje programy informacyjne i dużo rozrywki.

Powstanie nowych kanałów to próba wejścia na rynek telewizyjny z częstotliwością krajową, przede wszystkim z zamiarem zablokowania w tym wyścigu TV Nova S, która obecnie spełnia wszystkie warunki wymagane do uzyskania częstotliwości krajowej.

Obecnie prawo do ogólnokrajowego zasięgu drogą naziemną w Serbii mają 4 kanały telewizyjne: Pink, Happy, Prva TV i B92, natomiast 5. częstotliwość nie została przydzielona od 9 lat. Kandydaturę na tą częstotliwość zgłosiły istniejące kanały N1 i Nova S.

Co ciekawe, operator Telekom Srbija promuje 5 prywatnych stacji telewizyjnych K1, Bloomberg Adria, Euronews, Tanjug i Kurir na licznych billboardach w Belgradzie, co potwierdziło spekulacje, że państwowa spółka kontroluje te kanały. Ponadto inicjatorem powstania lokalnych wersji Bloomberg i Euronews jest Telekom, a to stanowi naruszenie krajowych przepisów nakazujących wycofanie się państwa ze struktury właścicielskiej mediów. Telekom natomiast twierdzi, że nie wydaje państwowych pieniędzy.

Źródło: danas.rs 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...