reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ringier planuje w Serbii kanał Blic TV

dodano: 2022-06-05 10:21
autor: RO | źródło: danas.rs

Blic TV Ringier, będący wydawcą dziennika i portalu Blic, planuje uruchomić w Serbii kanał telewizyjny o nazwie Blic TV. Nowo powstająca stacja ma rywalizować o ogólnokrajową częstotliwość na podstawie ogłoszonego niedawno konkursu przez serbski Organ Regulacyjny ds. Mediów Elektronicznych (REM).

Ringier Axel Springer
Ringier Axel Springer


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Blic TV zaoferuje programy informacyjne i dużo rozrywki.

Powstanie nowych kanałów to próba wejścia na rynek telewizyjny z częstotliwością krajową, przede wszystkim z zamiarem zablokowania w tym wyścigu TV Nova S, która obecnie spełnia wszystkie warunki wymagane do uzyskania częstotliwości krajowej.

Obecnie prawo do ogólnokrajowego zasięgu drogą naziemną w Serbii mają 4 kanały telewizyjne: Pink, Happy, Prva TV i B92, natomiast 5. częstotliwość nie została przydzielona od 9 lat. Kandydaturę na tą częstotliwość zgłosiły istniejące kanały N1 i Nova S.

Co ciekawe, operator Telekom Srbija promuje 5 prywatnych stacji telewizyjnych K1, Bloomberg Adria, Euronews, Tanjug i Kurir na licznych billboardach w Belgradzie, co potwierdziło spekulacje, że państwowa spółka kontroluje te kanały. Ponadto inicjatorem powstania lokalnych wersji Bloomberg i Euronews jest Telekom, a to stanowi naruszenie krajowych przepisów nakazujących wycofanie się państwa ze struktury właścicielskiej mediów. Telekom natomiast twierdzi, że nie wydaje państwowych pieniędzy.

Źródło: danas.rs 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...